V trnavskej nemocnici sú na koronavírus pozitívni lekári i sestry

Koncert kapely The Flaming Lips
Zdroj: TASR

Zariadenie reprofilovalo ďalšie lôžka na COVID-19.

V trnavskej fakultnej nemocnici je aktuálne hospitalizovaných 25 pacientov s ochorením COVID-19, z nich siedmi potrebujú pľúcnu ventiláciu. Zároveň v zariadení pozitívne testovali  päť lekárov, sedem zdravotných sestier, dvaja sanitári a ďalší dvaja zamestnanci zo zdravotníckeho personálu.

Ďalší piati pacienti sú hospitalizovaní s podozrením na ochorenie COVID-19. "FN v uplynulých dňoch reprofilovala ďalšie lôžka pre pacientov s COVID-19. Celkový počet sa tak zvýšil na 134. Vyčlenili sme 38 lôžok na klinike infektológie, 86 lôžok sme reprofilovali na iných oddeleniach a desať lôžok máme na klinike anestéziológie a intenzívnej medicíny," uviedol referent pre vzťahy s verejnosťou Matej Martovič.

Dodal, že v prípade potreby vie zariadenie kapacitu lôžok pre pacientov pozitívnych na ochorenie COVID-19 rozšíriť na 200. Vo FN Trnava je k celkovo 53 kusov umelej pľúcnej ventilácie.

Vo zariadení platí zákaz návštev. Nemocnica zabezpečuje operačné výkony pre akútne stavy. Sprevádzajúca osoba pri pôrode je povolená, avšak musí žiť v rovnakej domácnosti s rodičkou.  FN má na 31 pracoviskách 641 lôžok a zamestnaných 1 285 zamestnancov.

Zdroj: TASR

Dvadsať lôžok na fyziatricko-rehabilitačnom oddelení reprofilizovala Nemocnica Alexandra Wintera. V Piešťanoch v uplynulom týždni pre pacientov s ochorením COVID-19. V súčasnosti ležia podľa námestníka riaditeľa NAW Jozefa Gajdaríka na oddelení dvaja pozitívne testovaní pacienti.

V nemocnici v uplynulom týždni tiež urobili antigénové testy spolu u 676 pacientov a zamestnancom nemocnice. "Podľa priebežných výsledkov je pozitívne testovaná jedna zdravotná sestra a dvaja pacienti," dodal Gajdarík. Testovanie bude pokračovať aj v tomto týždni.

TRNAVA, PIEŠŤANY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.