Pandémia ich nezastavila. Kapela našla spôsob, ako koncertovať a chrániť sa zároveň

telerano video 2 komplet.mp4
Zdroj: Instagram / waynecoyne5

Nápad sa zrodil v hlave frontmana.

V časoch núdze našli spôsob, ako nezbankrotovať a zároveň dodržať všetky bezpečnostné nariadenia vlády. Americká rocková kapela The Flaming Lips odohrala koncert v tzv. zorb loptách, ktoré chránili nielen členov skupiny, ale aj fanúšikov, ktorí si koncert v Oklahoma City nenechali ujsť, informuje CNN.

Kapela v piatok naživo odohrala koncert v klube The Criterion vo svojom domovskom meste. Nápad sa zrodil v hlave frontmana kapely Wayna Coyneho ešte počas prvých dní pandémie, kedy bolo jasné, že živé koncerty dostanú na čas stopku. Spevák sa inšpiroval minuloročným koncertom, na ktorom si niečo podobné vyskúšal, no vtedy bol v lopte len on sám.

Zdroj: Instagram/waynecoyne5

Coyne vysvetlil, že túto myšlienku spočiatku brali iba ako vtip, keďže na začiatku pandémie dúfali, že sa problém s koronavírusom rýchlo vyrieši a koncerty sa čoskoro naplno rozbehnú. „Nemyslím si, že si niekto v polovici marca pomyslel, že koronavírus tu bude ešte aj o osem mesiacov neskôr. Myslím, že sme si vtedy všetci mysleli, že to bude trvať mesiac, možno dva, a že to napokon zvládneme,“ vysvetlil Coyne.

Skupina prvýkrát predstavila nový koncept ešte počas májovej návštevy nočnej talk show The Late Show with Stephen Colbert.

Zdroj: YouTube/The Late Show with Stephen Colbert

Keď sa však protipandemické opatrenia sprísnili, kapela nakúpila 100 lôpt z Číny a rozhodla sa uskutočniť koncert, kde budú takýmto spôsobom chránení nielen oni, ale aj ich fanúšikovia. „Páči sa mi, ako to vyzerá, pretože sa človek môže tešiť koľko chce, môže kričať, koľko len chce a zároveň pritom môže zabudnúť na všetky pravidlá a nenakazí osobu vedľa seba,“ povedal Coyne.

Kapela si neobvyklú skúsenosť pochvaľuje a koncert odohraný v loptách označila za jedinečný zážitok.

Zdroj: Instagram/waynecoyne5

OKLAHOMA/tvnoviny.sk, lm

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti