Celoplošné testovanie začne v najviac postihnutých oblastiach. Samosprávy chcú pomôcť, zatiaľ nevedia ako

Podľa premiéra Matoviča to má viacmenej vyzerať ako počas volieb.

Celoplošnému testovaniu na nový koronavírus bude predchádzať pilotné testovanie na Orave a v okrese Bardejov.

Podľa premiéra Igora Matoviča to má viacmenej vyzerať ako počas volieb. Samosprávy sú pripravené pomôcť, no zatiaľ nevedia ako.

Okrem vojakov má štát do celoplošného testovania zapojiť policajtov i hasičov. Pridať sa zrejme budú musieť aj mestá a obce.

V okrese Bardejov za nedeľu (18.10.) pribudlo ďalších takmer päť desiatok pozitívne testovaných. Sumár za uplynulých sedem dní je hrozivý - celkovo 586 pozitívnych prípadov.

Dnes je to presne mesiac od prvých svadieb, kedy pandémia v bardejovskom okrese prepukla naplno. Hygienici zatiaľ napriek tomu nemôžu hovoriť o tom, že by počet kontaktov pozitívne testovaných začal klesať. Je totiž predpoklad, že takéto vysoké počty ešte budú pretrvávať.

Celoplošné testovanie aj tu vyvoláva rôzne názory. Na bardejovskej radnici platí od pondelkového rána sprísnený režim. Obyvateľov úradníci vybavujú iba cez zariadenie videovrátnika a následne cez dvere.

V nemocnici už vojaci nepomáhajú len v kuchyni či pri odberoch, ale kontrolujú už aj vstupy do jednotlivých pavilónov. Nemocnici chýba 105 zamestnancov a situácia sa zo dňa na deň zhoršuje.

Viac v reportáži Pavla Siváka.

Celé vydanie pondelkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

BARDEJOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme PO

Dôležité udalosti