Nové ohnisko nákazy v Trenčianskom kraji. Viacero infikovaných má firma z Myjavy

clanok2 prerusena maturita_markiza_sk_bez_loga.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Firma sa špecializuje na výrobu pružín a drôtených ohybných súčiastok.

Ďalšia firma v karanténe z Trenčianskeho kraja. Po podniku Eterna v Bánovciach nad Bebravou zostali doma aj zamestnanci strojárskej firmy z Myjavy Manara Springs.

Firma sa špecializuje na výrobu pružín a drôtených ohybných súčiastok pre automobilový, plynárenský či nábytkársky priemysel. Lisujú kovy a vstrekujú plasty.

Minulý týždeň zaznamenali prvé pozitívne prípady koronavírusu, infikovaných bolo 17 pracovníkov. Problém však je, že firma sídli uprostred priemyselného areálu, kde pracuje viac než dvetisíc ľudí.

Vo firme sme v pondelok (19.10.) zastihli len desatinu zamestnancov. Väčšina z viac než 80 pracovníkov je v domácej karanténe.

V práci dnes bolo asi osem ľudí, ktorí sa mohli pohybovať len vo vyhradených priestoroch. Firma sa však nachádza v strede priemyselnej zóny, kde je viac než 40 iných zamestnávateľov.

Aj na mestskom úrade sa striedajú zamestnanci v týždenných intervaloch. Myjava je opäť v červených číslach. Dezinfikovať a zatvoriť museli aj kultúrny dom.

Počet pozitívne testovaných ľudí v meste ustavične rastie. K dnešnému dňu evidujú 162 prípadov.

Vedenie mesta vyzýva a prosí ľudí, aby dodržiavali epidemické opatrenia, najmä v priemyselnom parku.

Tento týždeň bude ešte firma v karanténe. Ak by výsledky testov dopadli negatívne, ľudia by sa mohli vrátiť do práce už o týždeň v pondelok.

Viac v reportáži Michala Bujnu.

Celé vydanie pondelkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

MYJAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Firma

Dôležité udalosti