Silné slová manželky mŕtveho lekára z Oravy: Nebýval chorý, no COVID-19 mu úplne zničil pľúca

Henrich Kuľko a Sára Adamčíková
Zdroj: TV Markíza

Zostalo po ňom desaťročné dieťa.

Slovensko má prvú obeť na ochorenie COVID-19 z radov zdravotníkov. Ochoreniu podľahol 48-ročný obvodný lekár Rastislav Melek z Oravy, čo potvrdil v noci na sociálnej sieti minister zdravotníctva Marek Krajčí i premiér Igor Matovič.

Lekár ležal v Ústrednej vojenskej nemocnici v Ružomberku od 5. októbra a niekoľko dní bol pripojený na umelú pľúcnu ventiláciu.

Nebohý zdravotník mal ambulanciu v obci Lokca v okrese Námestovo a podľa portálu myorava.sme.sk chodili k nemu na vyšetrenie i ľudia z Ťapešova a Vasiľova, ale aj iných dedín, či z okresného mesta.

Zdroj: TV Markíza

Podľa medializovaných údajov jeho sestričkou v ambulancii bola aj jeho manželka, ktorá po jeho smrti zverejnila status.

„Nikdy som nepísala na Facebooku verejné statusy, ale teraz musím. Bola som jeho manželka 14 rokov, nikdy nebýval chorý. Zanechal ma tu aj s 10-ročným dieťaťom a neviete si ani len predstaviť, aká je to bolesť. Všetkým neveriacim odkazujem, áno zomrel na COVID. CT pľúc to potvrdilo. Boli úplne zničené. A bol úplne zdravý. Takže všetci, čo píšu, že sa ich to netýka, je len otázkou času, kedy sa ich to dotkne," napísala na sociálnej sieti.

O úmrtí kolegu informovali aj pracovníci odboru zdravotníctva na Žilinskej župe, ktorý správu o úmrtí prjali so smútkom. "Skromný, vľúdny a pacientami veľmi obľúbený a veľmi dobrý obvodný lekár," napísali kolegovia.

So smútkom v duši a slzami v očiach, sme prijali správu o úmrtí všeobecného lekára MUDr. Rastislava Meleka , ktorý mal...

Uverejnil používateľ Odbor zdravotníctva ŽSK Pondelok 19. októbra 2020

Zdroj: Facebook/Odbor zdravotníctva ŽSK

Celé vydanie utorkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.  

LOKCA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti