Najväčšie slovenské sídlisko bojuje pred celoplošným testovaním s nedostatkom personálu aj priestorov

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Sídlisko sa má za pár dní pripraviť na zvládnutie takmer 108-tisíc obyvateľov starších ako 10 rokov.

Najväčšie sídlisko na Slovensku má problém. Do štvrtka (22.10.) musí bratislavská Petržalka nahlásiť stovky dobrovoľníkov a administratívnych pracovníkov do asi 100 odberných miestností. Už teraz má však problém nielen s personálom, ale aj s priestormi.

Sídlisko sa má za pár dní pripraviť na zvládnutie takmer 108-tisíc obyvateľov starších ako 10 rokov. Majú však menej ako dva dni na to, aby našli do každej miestnosti po troch dobrovoľníkov a po troch administratívnych pracovníkov. Zabezpečiť majú okolo 600 ľudí.

Starosta Ján Hrčka hovorí, že chce byť maximálne nápomocný. Rezort obrany mu odkazuje, že ochranné pomôcky do miestností zabezpečí.

Miestna časť síce oceňuje, že to bude približne ako počas volieb a že ľudia vedia, kam majú ísť. V Petržalke však mnohé volebné miestnosti mali od župy alebo súkromných škôl.

Medzitým sa snažia vypočítať aspoň to, že približne ako dlho bude testovanie obyvateľov Petržalky trvať. Jeden okrsok mal vo voľbách približne tisíc obyvateľov.

Riaditeľka najstaršej sídliskovej školy v Petržalke priznáva, že by bola najradšej, ak by vyšlo počasie a mohlo sa testovať na dvore. Vyriešili by sa tým všetky problémy.

Ako sa správajú voliči má už rokmi overené, aj preto priestor čo najviac obmedzí a toalety zavrie, keďže sú určené iba pre malé deti.

Ministerstvo obrany odkazuje, že dezinfekciu priestorov zabezpečí. Čo Združenie miest a obcí (ZMOS) vytýka vláde je to, že ich nepozvala na diskusiu, keď sa rozprávali o zvládnutí celej logistiky.

Viac v reportáži Braňa Tomagu.

Celé vydanie utorkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

BRATISLAVA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme BA

Dôležité udalosti