Žena sa nakazila koronavírusom dva razy za sebou. Druhýkrát ju to takmer zabilo

Ilustračná snímka.
Zdroj: Twitter

Američanka má nezvratne poškodené pľúca.

Koronavírus je postrachom na celom svete. Tí, čo sa vyliečia, ešte nemajú vyhraté. Telo si môže vytvoriť protilátky, ale nemusia stačiť na to, aby sa človek nenakazil aj druhýkrát. Svoje o tom vie Američanka Leslie Tanyanová (46), ktorej diagnostikovali ochorenie COVID-19 dvakrát po sebe v relatívne krátkom čase, uviedol The Mirror.

Leslie sa prvýkrát nakazila v júni tohto roka. Vtedy si takmer vôbec nevšimla, že je chorá. Nečakala, že o niekoľko týždňov neskôr skončí v nemocnici na jednotke intenzívnej starostlivosti a do smrti bude mať poškodené pľúca.

Druhýkrát sa nakazila v auguste. Priebeh ochorenia bol oveľa náročnejší. Leslie bojovala o svoj život. V nemocnici strávila tri týždne, potom ju premiestnili do domova ošetrovateľskej starostlivosti, pretože má poškodené pľúca.

Američanka si myslela, že keď koronavírus už raz prekonala, je imúnna. Tento názor vo všeobecnosti prevláda aj medzi ľuďmi po celom svete. Nový koronavírus je ešte neprebádaný, a tak nie je stále jasné, ako dlho imunita voči ochoreniu vydrží. Je to navyše individuálne pri každom človeku.

Leslie sa vrátila domov iba pred týždňom. Varuje ľudí, aby nepoľavovali a dodržovali nariadenia. Obzvlášť vtedy, ak už koronavírus prekonali. Prezradila, že ona mala síce šťastie, ale nie každý to môže zvládnuť.


USA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti