Poľsko čakajú nové opatrenia. Hlásia rekordných vyše 12-tisíc nových prípadov

Od začiatku pandémie v Poľsku zaznamenali takmer 215 000 prípadov nákazy koronavírusom.

Poľsko vo štvrtok oznámilo 12 107 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, čo je najvyšší denný prírastok od vypuknutia pandémie, informovala agentúra DPA.

Ďalších 168 ľudí v krajine za uplynulých 24 hodín zomrelo v súvislosti s ochorením COVID-19. To podľa údajov z tamojšieho ministerstva zdravotníctva predstavuje ďalší rekord.

Poľsko má v priebehu štvrtka oznámiť nové opatrenia na obmedzenie šírenia ochorenia COVID-19.

Predpokladá sa, že celá krajina bude v tzv. "červenej zóne", čo znamená, že sa obmedzenia dotknú svadieb, uviedol hovorca poľskej vlády Piotr Müller a dodal, že nariadenie, ktoré zamedzuje stretávaniu sa viac ako desiatich osôb, bude platiť celoštátne.

Nové opatrenia môžu podľa Müllera takisto zahŕňať zavedenie dištančného vzdelávania pre študentov vyšších ročníkov základných škôl a obmedziť počet ľudí v obchodoch.

Poľský premiér Mateusz Morawiecki v stredu vyhlásil, že krajina musí nájsť rovnováhu medzi udržaním vírusu pod kontrolou a funkčnou ekonomikou.

Od začiatku pandémie v Poľsku zaznamenali takmer 215 000 prípadov nákazy koronavírusom a viac ako 4000 úmrtí spojených s ochorením COVID-19.

Rakúsko zaznamenalo 2435 nových prípadov koronavírusu a 16 úmrtí

Rakúsko vo štvrtok za posledných 24 hodín zaznamenalo 2435 nových prípadov koronavírusu SARS-CoV-2, čo je najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie. Informovala o tom agentúra APA.

Denný nárast v tejto krajine po prvý raz prekročil 2000 prípadov. Najviac infikovaných (659) zaznamenali v hlavnom meste Viedeň, uvádza na svojej webovej stránke denník Kronen Zeitung.

V Rakúsku za posledný deň pribudlo i 16 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19. Počet obetí v krajine sa tým zvýšil na 941.

V Rakúsku od začiatku pandémie potvrdili 72 287 pozitívnych prípadov koronavírusu. Aktívnych prípadov je v súčasnosti viac ako 17 330 a 1002 osôb je hospitalizovaných.

VARŠAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Poľsko

Dôležité udalosti