V sabinovskom domove pre seniorov sú nakazení skoro všetci klienti. Odhalili to antigénové testy

Pripravy testovanie_tvnoviny.mp4
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Už týždeň je v karanténe 91 klientov tohto domova, spolu aj s 33 zamestnancami vrátane riaditeľky.

Antigénovými testami zistili veľké ohnisko nákazy. V Domove sociálnych služieb v Sabinove sú pozitívni takmer všetci klienti. Nechce sa im však veriť, že by sa u nich nákaza tak rýchlo rozšírila, a tak ich vo štvrtok (22.10.) testovali opäť.

Už týždeň je v karanténe 91 klientov tohto domova, spolu aj s 33 zamestnancami vrátane riaditeľky. Nikto nesmie von ani dnu.

Pozitívni boli najprv len dvaja pracovníci. V pondelok (19. 10.) sa preto všetkých rozhodli otestovať antigénovými testami, ktoré im zo štátnych hmotných rezerv zabezpečil Prešovský samosprávny kraj.

Prekvapením pre nich bolo, keď infekčnú nákazu zistili až u 70 klientov. Vo štvrtok ich od rána testovali opäť, no už klasickými PCR testami. V žiadnom prípade vraj tým nechcú spochybňovať presnosť antigénových testov.

Nariadená desaťdňová karanténa sa v domove skončí už v sobotu (24. 10.), no zajtra, v piatok, po vyhodnotení PCR testov rozhodnú o ďalšom postupe.

V Prešovskom kraji evidujú chorých na COVID-19 až v desiatich sociálnych zariadeniach, z ktorých je v červenom semafore šesť domovov.

Nie všetky sú v karanténe. Po porade s hygienikmi v nich len izolovali nakazených klientov a zamestnancov poslali do domácej karantény.

Viac v reportáži Martina Jedináka.

Celé vydanie štvrtkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

SABINOV/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti