V Bardejove v rámci plošného testovania zvažujú okienkový odber. Takýto by mal byť jeho postup

Plošne by mali otestovať viac ako 28-tisíc obyvateľov v 14 odberových miestach.

Ťažko skúšaný Bardejov sa na pilotné plošné testovanie na nový koronavírus pripravuje už niekoľko dní. Pár hodín pred testom je jasné, že keďže nemajú odpovede na niektoré otázky, problémy budú musieť riešiť za pochodu.

Hoci sa bardejovská samospráva snaží zabezpečiť všetko tak, aby zajtra (23. 10.) a cez víkend fungovali odberové miesta na sto percent, pripúšťajú, že sa im to pre krátkosť času a zároveň nejasnosť a realizovateľnosť požiadaviek nemusí podariť.

Plošne by mali otestovať viac ako 28-tisíc obyvateľov v 14 odberových miestach. Priestory ponúkajú najmä základné školy. Ako bude testovanie vyzerať, je zatiaľ nejasné. Uvažuje sa však o takzvanom okienkovom odbere.

Malo by sa uskutočniť tak, že testovaný človek príde k oknu, kde sa preukáže občianskym preukazom. Pri treťom okne mu urobia výter a pri šiestom okne dostane výsledok o 20 minút.

Riaditelia škôl od rána rokujú a čakajú na posledné slovo, ktoré bude mať armáda, a síce či sa bude testovať v exteriéri alebo interiéri. Pripravili sa na obe možnosti.

Viac v reportáži Veroniky Bozdošovej.

Celé vydanie štvrtkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.  

BARDEJOV/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme PO

Dôležité udalosti