Opatrenia priniesli množstvo otázok pre bežné situácie. Tu sú odpovede

Premiér Igor Matovič pred začiatkom testovania v Tvrdošíne s náčelníkom GŠ OS Danielom Zmekom.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Bežci, chatári, mamičky či psíčkari. Každý sa snaží pochopiť vládne nariadenie tak, aby nič neporušil.

Máte chatu mimo okres a chcete si na ňu ísť v sobotu oddýchnuť? Chcete si ísť zabehať do mestského parku? Môže sa ísť mamička poprechádzať s kočíkom, keď nemá psa? Hľadali sme odpovede na otázky obyvateľov.

Bežci, chatári, mamičky či psíčkari. Každý sa snaží pochopiť vládne nariadenie tak, aby nič neporušil, mnohí však majú otázky navyše a snažia sa na ne hľadať odpoveď.

Martin chodí v Nových Zámkoch behávať na hrádzu, od zajtra (24.10.) však platí zákaz vychádzania. Môže si ísť zabehať v obci?

Zabehať si podľa nariadenia môžete len v extraviláne obce v rámci okresu v prípade Bratislavy a Košíc v extraviláne v rámci územia mesta. To znamená, že ak si od zajtra budete chcieť ísť zabehať, musíte za hranicu mesta alebo obce.

Mamičky zas zaujíma, či vôbec môžu ísť s kočíkom na ulicu alebo či sa tiež musia sústrediť na extravilán ako bežci. Dominika bola s dcérkou zvyknutá na námestie, no nad zajtrajším programom stále váha.

Na odpovede nás úrad vlády odkazuje na znenie uznesenia - platí zákaz vychádzania, je vyhlásený núdzový stav, a preto sa čo najviac máme zdržiavať doma. Zároveň nemáme chodiť ani na chatu, ktoré je mimo okresu nášho bydliska.

Polícia hovorí, že na hraniciach okresov nebude hliadkovať tak, ako v prvej vlne, spolieha sa však na ľudí, že nebudú hľadať spôsoby, ako nariadenia obchádzať.

Do 100 metrov od domu môžeme ísť venčiť psa alebo mačku. Psíčkarí len veria, že policajti im nebudú merať kroky ku domu.

Viac v reportáži Braňa Tomagu.


BRATISLAVA/TV Markíza

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti