Česko má za piatok ďalší rekord, nakazilo sa o 300 ľudí viac ako v stredu

Matej Tóth na Dudinskej päťdesiatke v Dudinciach.
Zdroj: TASR/AP

V krajine hlásia aj 74 nových úmrtí.

V Českej republike potvrdili za piatok 15 252 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2, ako vyplýva z najnovších údajov českého ministerstva zdravotníctva. Ide o nový rekord, ktorý približne o 300 prekonal najvyšší denný prírastok zo stredy, píš portál iDNES.cz.

Česko momentálne eviduje 144 701 aktívnych prípadov nákazy. Od začiatku pandémie sa v ČR celkovo potvrdilo už 238 323 prípadov nákazy, pričom z ochorenia COVID-19 sa tam dosiaľ vyliečilo 91 651 pacientov. Hospitalizovaných bolo do piatku 18.00 h 5 044 pacientov.

Za piatok pribudlo v súvislosti s ochorením COVID-19 aj 74 nových úmrtí, čím sa ich celkový počet od vypuknutia pandémie zvýšil na 1 971.

Aktuálne štatistiky potvrdených, vyliečených pacientov a obetí ochorenia COVID-19 v jednotlivých štátoch nájdete v prehľadnej tabuľke TU!

Česká vláda z dôvodu zhoršujúcej sa pandemickej situácie pristúpila v stredu k ďalším opatreniam. Od štvrtka sú uzavreté maloobchodné prevádzky, pričom výnimky majú len predajne základného sortimentu. Veľkoobchody ďalej fungujú bez obmedzení.

Vláda od štvrtka nariadila tiež obmedzenie pohybu a kontaktov s výnimkou ciest do práce a na nákupy. Pohyb v prírode je možný len jednotlivo alebo vo dvojiciach.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti