Podiel infekčných v celoplošnom pilotnom testovaní v nedeľu narástol

Testovanie v Bardejove.
Zdroj: TASR

Primátor Kubína vyzval ľudí, aby si test nenechali na poslednú chvíľu.

V štyroch okresoch - Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín i Bardejov pokračovať pilotné testovanie ich obyvateľov antigénovými testami na ochorenie COVID-19 posledný deň.

Situáciu sme sledovali online.

SÚHRN DŇA

20.20 - Tri dni pilotného testovania v štyroch slovenských okresoch máme o necelú hodinu za sebou. Nedeľa bola pokojnejšia, väčšina ľudí to stihla v piatok a sobotu. Napriek tomu má testovanie stále aj svoje tienisté stránky.

Pozrite si, ako prebiehal posledný deň:

Zdroj: Veronika Bozdošová

13.11 - Minister Jaroslav Naď v relácii TV Markíza Na telo povedal, že do 11.00 h otestovali celkom 128 841 ľudí. Antigénové testy u 4 744 z nich, čo je 3,68 percenta, ukázali, že sú infekční. V nedeľu to bolo 312 infekčných ľudí.

13.04 - Som presvedčený o tom, že pilotné testovanie bude dobrým príkladom pre celú Európu. Počas návštevy obce Zborov v Bardejovskom okrese, kam prišiel vypomáhať s plošným testovaním na ochorenie COVID-19, to povedal europoslanec Peter Pollák.

Zdroj: Veronika Bozdošová

"Bol som veliacim pracovníkom počas prvej vlny, kde sme mali uzatvorené niektoré lokality a tam som niečo podobné riadil. V obci Kružlov som od rána asistoval pri testovaní a teraz som navštívil obec Zborov, kde sa snažím osobnou iniciatívou prispieť k tomu, aby testovanie dopadlo veľmi dobre," uviedol pre TASR Pollák, ktorý verí, že pre plošné testovanie sa rozhodnú aj ostatné európske krajiny.

12.28 - Primátor Dolného Kubína Ján Prílepok vyzval obyvateľov mesta, ktorí majú záujem o testovanie, aby to nenechávali na poslednú chvíľu a prišli na odberné miesto čím skôr. Uviedol to v nedeľu v Dolnom Kubíne.

11.55 - Okres Námestovo mal počas pilotnej fázy plošného testovania konečne možnosť ukázať, že Oravci nie sú hrozbou pre Slovensko. Myslí si to prednostka Okresného úradu v Námestove Danica Hollá. Podľa nej Oravci preukázali, že vedia byť zodpovední.

"Bolo to vidno na jednotlivých odberných miestach, keď naozaj veľmi trpezlivo čakali na to, aby sa dali otestovať. Vďaka patrí aj odberným tímom, navštívili sme počas týchto dní viacero odberných miest a spolupráca všetkých zložiek bola veľmi dobrá. Tak ju hodnotia aj občania, ktorí sa dali testovať. Bolo vidno ústretovosť príslušníkov armády aj ľudský prístup zdravotníkov," zhodnotila Hollá.

Na videu testovanie v Zázrivej.


08.00 - Začína sa posledný deň celoplošného testovania. Odberné miesta sú otvorené od 8.00 do 12.00 h a od 13.00 do 20.00 h.

Na videu si pozrite, ako zmapovali situáciu naši regionálni redaktori na Orave a Bardejove.

BRATISLAVA/zg, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Orava

Dôležité udalosti