Prepočet prípadov na stotisíc obyvateľov hovorí jasne. Pozrite si dramatický posun Slovenska

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR - Ján Krošlák

Najhoršie je v tomto ukazovateli na tom Česko.

Slovensku sa stále nedarí zastaviť alebo aspoň spomaliť šírenie nového koronavírusu. Podariť by sa to mohlo až v horizonte nasledujúcich dní, prípadne týždňov, keď by sa mali prejaviť sprísnené opatrenia.

Dovtedy však možno očakávať stúpajúce denné prírastky prípadov ochorenia COVID-19, čo, pochopiteľne, bude súvisieť aj s plánovaným plošným testovaním obyvateľov, ktorého pilotná fáza sa uskutočnila uplynulý víkend (23.-25.10.) na Orave a v Bardejove.

Fakt, že súčasná pandémia sa aj v našich končinách vymyká spod kontroly, jasné dokumentujú tieto čísla. Pri prepočte prípadov koronavírusu na stotisíc obyvateľov za uplynulých 14 dní sa totiž v rebríčku krajín Európskej únie posúvame stále vyššie.

Kým pred viac ako mesiacom nám s v priemere 33 prípadmi na stotisíc obyvateľov patrila 18. priečka, k nedeli (25.10.) sme so 404 prípadmi už na ôsmej pozícii.

Zdroj: TVNOVINY.sk

Najhoršie je v tomto ukazovateli na tom Česko, kde je to v prepočte až 1284 infikovaných na stotisíc obyvateľov.

Alarmujúca začína byť situácia v krajinách tzv. Beneluxu, všetky tri štáty sú v tomto rebríčku hneď za našimi severozápadnými susedmi.

Spomedzi ďalších našich susedov je na tom najlepšie Maďarsko (221). Rakúsko má 283 prípadov koronavírusu na stotisíc obyvateľov, Poľsko ešte o 34 viac (317).

BRATISLAVA/rd

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Prípady

Dôležité udalosti