Igor Matovič potvrdil, že plošné testovanie sa uskutoční. Pozmenili však termín

Taktiež dôjde k zmene testovacích časov.

Po pilotnom programe celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 zasadol Ústredný krízový štáb.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) potvrdil, že plošné testovanie v rámci celej krajiny sa počas najbližšieho víkendu uskutoční, avšak len v rámci dvoch víkendových dní. Štáb to podľa neho odsúhlasil výraznou väčšinou.

Predseda vlády priznal, že štáb sa rozhodoval medzi dvomi možnosťami, a síce plošným testovaním a úplným lockdownom. "Ak to zrealizujeme druhýkrát, veľmi si pomôžeme a zachránime životy," povedal.

Na otázku, či je možnosť, že by vzhľadom na dobrú situáciu testovanie v niektorom okrese neprebehlo, Matovič odpovedal: "Dnes nie dôvod vyčleňovať nejaký okres a myslieť si, že je v ňom situácia dobrá."

Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) doplnil, že dôvodom skrátenia testovania len na dva dni je "personálny, logistický a materiálny limit."

Na margo možného rozdelenia plošného testovania na dva najbližšie víkendy Naď uviedol, že "krízový štáb momentálne rozhodol len o jednej fáze testovania."

Náčelník Generálneho štábu Daniel Zmeko uviedol, že určite dôjde aj k zmene testovacích časov, bližšie informácie však nateraz známe nie sú.

Šéf rezortu zdravotníctva Marek Krajčí (OĽaNO) vyslovil presvedčenie, že "operácia bude úspešná len v prípade, ak jej budeme dôverovať a zapojí sa do nej čo najviac ľudí. Verím, že je to dobrý projekt a že úspešní naozaj budeme." Krajčí na jednu z otázok skonštatoval, že problém so zdravotníkmi by nastať nemal.

Zároveň vyjadril presvedčenie, že tento projekt je dobrý. "Toto musí krivku prípadov zlomiť. Iné riešenie by bolo náročnejšie."

Krajčí taktiež informoval, že v Bardejove sa ochorením COVID-19 nakazilo osem sestier a v Trstenej ďalších 18 zdravotníkov.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti