Dva dni pred testovaním chýbajú tisíce zdravotníkov. Pýtali sme sa, či má armáda Plán B

Hovorca armády potvrdil, že chýbajú tisícky zdravotníkov.

Do spustenia plošného testovania obyvateľstva ostávajú dva dni, no armáda sa stále nezastavila. Vo dne v noci pracujú na zaraďovaní ľudí do jednotlivých odberných miest. Tých bude na Slovensku 5000 a dokopy by malo fungovať 4901 odberných tímov, ktoré budú pozostávať zo zdravotníkov, vojakov, administratívnych pracovníkov a dobrovoľníkov.

Armáda vyčlenila 16 regionálnych veliteľov, ktorí dohliadajú na tímy a materiál vo svojom regióne. Hovorca ozbrojených síl Štefan Zemanovič hovorí, že okrem zadeľovania ľudí do tímov, pracujú aktuálne aj na rozvoze materiálu do jednotlivých miest. Aktuálne sú na slovenských cestách stovky vojenských áut.

Problémom však stále ostávajú zdravotníci, ktorých je nedostatok. Podľa posledných medializovaných informácií chýbalo 8-tisíc zdravotníkov, ktorí by mohli vykonávať testy v odberných miestach.

Zemanovič potvrdil, že aj dnes chýbajú ešte tisícky z nich. Majú vojaci plán B?

„My ako vojaci plánujeme len úspech. Veríme, že sa nám to podarí," odpovedal jednoznačne Zemanovič. Dodal, že stále im chodia kontakty na lekárov a zdravotníkov, a preto verí, že sa im nakoniec podarí splniť zadanie. Pripomenul, že zdravotnícky personál sa stále môže prihlásiť cez weby korona.gov.sk alebo somzodpovedny.sk.

Štáb Telerána navštívil operačné stredisko ozbrojených síl, kde vrcholia prípravy na najväčšiu logistickú operáciu. Pozrite sa, ako to tam vyzerá:


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti