Má službu pred aj po testovaní, no aj tak sa na ňom ako lekárka zúčastní: Mudrovať vie každý

Ilustračné foto.
Zdroj: TASR

Kvôli slovám prezidenta lekárskej komory sa Chovanová hanbí, že je lekárkou.

Pozornosť posledných dní priťahujú najmä lekári a zdravotnícky personál, ktorý je kľúčový pre úspešné zvládnutie plošného testovania. To sa uskutoční v sobotu 31. októbra a v nedeľu 1. novembra v 5000 odberných miestach po celej krajine.

Stále však chýba šesťtisíc zdravotníkov, ktorí budú môcť vykonávať stery a následne ich vyhodnocovať. Minister Jaroslav Naď doslova prosí kvalifikovaný personál a ubezpečuje ľudí, že za vykonanú prácu dostanú sľúbenú odmenu.

K výzve sa pridala aj primárka Oddelenia neonatologickej intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach Vanda Chovanová.

Podľa denníka Korzár na sociálnej sieti napísala úprimné a motivujúce slová.

"Ja osobne som sa prihlásila ako zdravotník na testovanie, napriek tomu, že deň predtým a deň nato slúžim 24-hodinovú službu v nemocnici. Pretože niečo urobiť musíme, pre pacientov, ale aj pre našich kolegov na ARO, ktorí padajú na hubu pod náporom pacientov. Sedieť doma a mudrovať vie každý," napísala.

Dokonca sa ohradila aj voči slovám prezidenta Slovenskej lekárskej komory Mariana Kollára, ktorý vyzval vládu, aby testovanie ešte prehodnotila.

"„Ako lekár s 30-ročnou praxou sa dištancujem od vyjadrení doktora Kollára na tlačovej besede. Je mi smutno z toho, ako doktor Kollár počas celého svojho pôsobenia vo funkcii chráni seba a ambulantných lekárov pred akoukoľvek nadprácou," myslí si Chovanová.

"Celoplošné testovanie sa pravdepodobne uskutoční a vyjadrenia prezidenta SLK o rizikách pre personál, ktorý pôjde testovať, povedú maximálne k tomu, že sa zníži počet lekárov, ktorí sa prihlásili, a tie riziká budú ešte oveľa vyššie. Nikdy som si nemyslela, že to niekedy poviem, ale dnes sa hanbím, že som lekár, vďaka vám, pán prezident!" dodala lekárka.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti