Konflikt pokračuje: Kollár žiada od Naďa ospravedlnenie, inak to bude riešiť právnou cestou

Ilustračná sanímka.
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Aj Lekárske odborové združenie vyzvalo ministra, aby sa ospravedlnil za dehonestujúce výroky voči Kollárovi.

Prestrelka medzi šéfom Slovenskej lekárskej komory Mariánom Kollárom a vládnymi politikmi pokračuje. Nezhodujú sa na tom, či by sa malo napokon uskutočniť celoplošné testovanie. Konflikt sa vyostril dnes dopoludnia, keď minister obrany Jaroslav Naď tvrdo Kollára skritizoval.

"Dostal som veľa správ od lekárov, ktorí mi písali, že sa hanbia za pána Kollára. Nedostal biznis, za ktorý loboval a tak teraz kritizuje vládu. Vyzývam všetkých slušných lekárov a sestry, aby sa postavili za nás. Nie, covid nie je chrípka. A ľudia, ktorí zomierajú, zomierajú preto, lebo ľudia ako Kollár pozerajú na svoju penaženku. Slovenskú lekársku komoru vyzývam, aby odvolala svojho šéfa. To, čo včera predviedol, bolo nehorázne," povedal Naď.

"Už sa mu raz podarilo politicky vystupovať proti vláde Ivety Radičovej. Pamätáte si všetci, čo robil a na koho objednávku." doplnil Naď na Kollárovu adresu.

Na to Kollár zasadol pred novinárov, kde uviedol, že žiada ospravedlnenie.

„Ak sa mi pán Naď na ďalšej svojej tlačovej besede neospravedlní, tak budem nútený použiť všetky právne prostriedky na ochranu svojho mena," uviedol Kollár na tlačovej besede, ktorú zorganizoval ako súkromná osoba a nie ako šéf komory.

Aj Lekárske odborové združenie na čele s Petrom Visolajským ministra vyzvalo, aby sa ospravedlnil za dehonestujúce výroky voči Kollárovi v súvislosti s rokom 2011. Visolajský upozornil ministra, že takýmto vystupovaním môže zmariť úspech plošného testovania. Politikov vyzval k zodpovednosti vo vyjadreniach, pretože situáciu si "vyžaduje upokojovanie a múdre slová, nie vyhrocovanie do konfliktov".

"Ak by si pán minister prečítal spis Gorila, určite by sa dozvedel, že to boli politici, kto bol korumpovaný, aby prišlo k privatizácii slovenského zdravotníctva v prospech jednej finančnej skupiny. Iba vďaka lekárom tento plán nevyšiel," reagoval Visolajský a pripomenul, že jedným z lídrov bol práve Kollár.

BRATISLAVA/mm

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Jaroslav Naď

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.