Marian Kotleba porušil karanténu. Mal sa stretnúť aj s inými ľuďmi

Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Tomáš Honz.
Zdroj: TV Markíza

Z domácej izolácie odišiel na ôsmy deň.

Marian Kotleba porušil karanténu. Podľa informácií Nového Času mal odísť vo štvrtok dopoludnia zo svojho bytu do straníckej centrály na okraji mesta, kde sa vraj mali nachádzať aj ďalší straníci. Domov sa vrátil po asi dvoch hodinách. Fotografie zverejnil denník vo svojej printovej verzii, neskôr aj na svojom webe.

Predseda ĽSNS ešte 22. októbra zverejnil na sociálnej sieti status, kde sa priznal, že mal pozitívny test na COVID-19. Okrem iného v ňom žiadal, aby do karantény išli aj všetci poslanci NR SR, keďže bol s nimi v kontakte.

„Keďže po súde som spolu s kolegami poslancami bol dva dni v parlamente, tak teraz, keď mám pozitívny test, by mal ísť celý parlament do 10-dňovej karantény. Pôjde? Alebo zas sme na Slovensku rovní a rovnejší?," dal Kotleba rečnícku otázku.

Poslanci napokon išli na testy a niektorí z nich boli pozitívni. Väčšina z nich bola práve zo strany Mariana Kotlebu. Napokon parlament prerušil svoje rokovanie až do nasledujúceho týždňa.

Teraz Kotleba sám porušil nariadenie o 10-dňovej povinnej karanténe, a to na 8. deň. Ako sme vyššie napísali, mal sa stretnúť aj so svojimi straníkmi, no to nebolo všetko. Denník ho odfotil aj pri vchode do bytovky, kde narazil na svojho staršieho suseda, od ktorého nedodržal ani základný dvojmetrový odstup. Kotlebovi teraz hrozí pokuta až do výšky 1659 eur.

Predseda ĽSNS pred pár dňami nakrútil video, ako sa liečil z COVID-19 overenými receptami „starých mám". Odborníci nad ním len krútili hlavou a vyvracali jeho jedno tvrdenie za druhým. Viac sme sa tejto téme venovali TU.

Napokon video, ktoré si pozrelo asi pol milióna ľudí, Facebook zmazal. Kotleba dlhodobo tvrdí, že pandémia koronavírusu je umelo vytvorená.

Polícia už medializované informácie preveruje. "Vec prevzal odbor kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici a v súčasnosti už preverujeme a zisťujeme všetky bližšie informácie," spresnila Petra Kováčiková z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

ĽSNS však tieto informácie odmieta. "Marian Kotleba neporušil pravidlá karantény," uviedol hovorca strany Ondrej Ďurica.

BRATISLAVA/mm, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Marian kotleba

Dôležité udalosti