Matovič prezidentke? Niekto sa rozhodne nadbiehať názoru ľudí, iní pomáhajú do poslednej chvíle

Zitron
https://videoarchiv.markiza.sk/video/farma-xtra/epizoda/31926-farma-x-tra-ll-39-epizoda Zdroj: TASR/Jakub Kotian

K situácii sa vyjadril aj minister obrany Jaroslav Naď.

K štvrtkovému (29. 10.) večeru bolo plne obsadených 4900 odberových tímov pomocným personálom, pričom len 63 percent z nich bolo plne obsadených potrebnými zdravotníkmi. V piatok podvčer bolo toto číslo na úrovni 73 percet. 

V súvislosti s plánovaným celoplošným testovaním to na sociálnej sieti uviedol premiér Igor Matovič (OĽANO). Verí, že sa obsadenosť zdravotníckym personálom ešte zvýši.

„Naďalej dôverujeme slovenským zdravotníkom a veríme, že obsadenosť zdravotným personálom sa dnes ešte výrazne zvýši. Poďme preto všetci urobiť maximum," napísal Matovič.

TIP: Veliteľ armády oznámil Čaputovej, že je nereálne otestovať celú populáciu

Neskôr napísal ešte jeden status, ktorým zrejme nepriamo reagoval na prezidentku Zuzanu Čaputovú.

„Niekto sa rozhodne v ťažkej chvíli nadbiehať názoru ľudí, ktorí si myslia, že majú právo nakaziť iných ... iní pomáhajú do poslednej chvíle ako vedia. Lebo si uvedomujú, že poriadne zvládnuté celoplošné pretestovanie je spôsob, ako sa vyhnúť tvrdému lockdownu (milióny ľudí doma bez práce). Lebo si uvedomujú, že vyhľadaním 30-50 tisíc pozitívnych ľudí behom víkendu, zachránime desiatky tisíc ľudí pred ochorením, tisícky ľudí pred trvalými následkami a stovky ľudí pred smrťou ... a nemocnice pred kolapsom," napísal Matovič.

K situácii sa vyjadril aj minister obrany Jaroslav Naď. Téme sme sa viac venovali TU.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Politika

Dôležité udalosti