V sobotu sa nechalo otestovať vyše 2,5 milióna ľudí. Pozitivita je zatiaľ nízka

Na snímke kolóna čakajúcich áut na drive in odberné miesto na Zlatých pieskoch v Bratislave.
Zdroj: TASR

Online sme ukončili.

ONLINE SME UKONČILI

22.00 - Prvý deň celoplošného testovania na Slovensku sa skončil. V testovaní na ochorenie COVID-19 sa bude pokračovať v nedeľu 1. novembra.

21.29 - KOŠICE - Primátor Jaroslav Polaček nevedel odhadnúť celkový počet ľudí, ktorí sa v Košiciach doposiaľ dali otestovať v rámci celoplošného testovania. Podľa nekomplexných údajov by však pozitívnych malo byť menej ako 0,5 percenta.

Sedem odberných miest v Košiciach v sobotu večer zatvorili pre nedostatok testov. Mesto tiež minulo zásoby ochranných pomôcok zo svojich skladov.

21.10 - BRATISLAVA - Počas druhého dňa plošného testovania bude v hlavnom meste zredukovaný počet odberných miest, na ktorých sa bude možné dať otestovať z auta. K zmene príde v Karlovej Vsi, kde ostanú k depozícii už len dva takéto body, a tiež v Podunajských Biskupiciach, kde sa sobotňajší drive-in zmení na tri nedeľňajšie odberné miesta pre peších.

Zdroj: TASR

20.53 - ČADCA - V Čadci podľa aktuálnych odhadov zachytili až tri percentá pozitívnych prípadov. Potvrdilo sa tak, že okres Čadca patrí medzi najviac infikované na Slovensku.

20.04 - Úrad vlády SR odmieta, že by zamestnávatelia nemohli vyžadovať doklad o negatívnom teste na ochorenie COVID-19. Reaguje tak na stanovisko Úradu na ochranu osobných údajov SR, podľa ktorého na to chýba právny základ.

19.54 - Zhodnotenie prvého dňa celoplošného testovania. Predseda vlády Igor Matovič spolu s ministrami obrany a vnútra budú na tlačovej konferencii v nedeľu o 10.00 hod informovať o výsledkoch plošného testovania za sobotu. Tlačovú besedu si môžete pozriet prostredníctvom nášho portálu tvnoviny.sk.

19.16 - V automobilke Volkswagen Slovakia bolo v priebehu štyroch zmien otestovaných viac ako 10.600 osôb. Z nich bolo približne 1,33 percenta pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informovala hovorkyňa Volkswagen Slovakia Lucia Kovarovič Makayová.

18.56 - V TRNAVE otestovali do 18.00 hod 50,8 % obyvateľov, miera pozitívnych výsledkov je 0,58 %. Informácie potvrdil primátor Peter Bročka.

18.47 BREZOVÁ POD BRADLOM - V meste bolo v sobotu do 18.00 h v odberných miestach testovaných 2477 ľudí. Z nich bolo pozitívnych na nový koronavírus 20. Informovalo o tom mesto na sociálnej sieti.

18.29 PETRŽALKA - V bratislavskej mestskej časti funguje už 92 odberových miest, nové pribudlo na Tupolevovej ulici. Informuje o tom najväčšia mestská časť na sociálnej sieti.

17.44 - Na odbernom mieste na Kozej ulici v bratislavskom Starom Meste v sobotu skončili s odbermi. Dôvodom sú technické príčiny. Informuje o tom Staré Mesto na sociálnej sieti. Mestská časť verí, že sa technické problémy podarí do nedele 1. novembra odstrániť.

17.29 - Takmer 29-tisíc ľudí otestovali v sieti nemocníc Svet zdravia a polikliník ProCare počas posledných dvoch dní (29. a 30. októbra). Pozitívnych bolo 317 ľudí, čo je asi 1,1 percenta z celkového počtu testovaných. Vyše polovice z tohto počtu tvorili príbuzní zamestnancov. Zdravotníkov bolo pozitívne testovaných necelých 0,3 percenta.

17.02 - POVAŽSKÁ BYSTRICA, PÚCHOV - Na odbernom mieste v považskobystrickej mestskej časti Podmanín sa už asi hodinu netestuje. Nemajú antigénové testy. Rapídne sa znižuje počet testov aj na ďalších odberných miestach. V mestskej časti Praznov ich majú ešte asi 100. Problémy s testami a certifikátmi začínajú byť aj v Púchove, kde sa rovnako rýchlo míňajú.

16.16 - Do poludnia na Slovensku pretestovali 828 518 ľudí, z nich malo pozitívne testy 7 947. Oznámil to minister obrany Jaroslav Naď s tým, že je to percento.

Premiér Igor Matovič požiadal pozitívne testovaných, aby to oznámili obvodnému lekárovi a ostali doma v desaťdňovej karanténe. Naopak, negatívne testovaných požiadal, aby naďalej dodržiavali opatrenia.

Zdroj: Facebook/Igor Matovič

14.53 - ŽILINA - Na odbernom mieste v priestoroch mestského úradu pracuje od sobotňajšieho rána ako administratívny pracovník aj primátor Peter Fiabáne. Otvorenie všetkých 71 odberných miest považuje za výbornú správu, pretože k prípravám celoplošného testovania na ochorenie COVID-19 pristupovalo mesto s veľkým rešpektom a obavami.

Zdroj: TASR

11.02 - TRNAVA - Miesta na testovanie sú v meste v preťažené. Informuje o tom mesto na sociálnej sieti. "Ak je to možné, nesnažte sa ísť na testovanie hneď, odberné miesta sú preťažené. Všetky adresy odberných miest majú aspoň jedno testovacie miesto spustené," uviedol primátor mesta Trnava Peter Bročka na sociálnej sieti. Mesto apeluje, že sa testuje po oba dni až do 21.30 h.

10.56 - V sobotu pred nástupom do služby bolo pozitívne testovaných viacero policajtov. Keďže môžu slúžiť len v prípade negatívneho testu, boli nahradení z pripravených záloh. V Žilinskom kraji mali pozitívny test siedmi policajti, v Prešove a Bratislave boli pozitívne testovaní traja. "V Nitre boli pre začiatkom služby z testovaných policajtov pozitívni šiesti a v Košiciach piati," spresnil hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Zdroj: TASR

10.52 - Minister Jaroslav Naď povedal, že pozorovanie celoplošného testovania prišli aj kompetentní ľudia z Veľkej Británie. Podľa jeho slov v krajine pripravujú podobnú akciu.Podľa jeho slov bolo k 10.00 h otvorených viac ako 98 percent odberných miest.


10.37 - NITRA - V meste je o plošné testovanie veľký záujem. Pred odbernými miestami sa vytvárajú približne hodinové rady, v ktorých stoja stovky ľudí. Ešte v piatok (30. 10.) popoludní mesto avizovalo, že pre nedostatok zdravotníckeho personálu bude môcť otvoriť iba polovicu zo 63 odberných miest. Ako uviedol primátor Nitry Marek Hattas, napokon sa podarilo otvoriť všetky.

10.18 - Predseda vlády ľuďom odkazuje, aby radšej prišli poobede, keďže na väčšine miest sa dlho čaká. Podľa neho sú otvorené takmer všetky odberové miesta a na rad sa určite dostane dnes alebo zajtra každý.

9.42 - V rámci celoplošného testovania ľudí na ochorenie COVID-19 na Slovensku bolo v sobotu o 9.00 h funkčných 97,2 percenta odberových tímov. Ďalšie sa postupne kompletizujú. Na sociálnej sieti to oznámil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) s tým, že je to na dobrej ceste.

9.24 - Najväčšie problémy sú s drive-in odbermi. Na celom Slovensku na nich ľudia čakajú dlhé hodjny.

9.02 - KOŠICE - Mesto Košice nemá informácie o tom, že by niektoré odberné miesta na svojom území neotvorili, uviedol hovorca mesta Vladimír Fabian. Podľa neho je čakacia doba na drive-in na letisku približne osem hodín, organizačný tím vracia autá späť.

8.52 - BRATISLAVA - Mestské časti hlásia od skorých ranných hodín veľký záujem o testovanie. Predpokladané čakacie doby sú od jednej do troch a viac hodín. Kolóny sa tvoria najmä pri drive-in odberných miestach. Hlavné mesto SR o tom informovalo na sociálnej sieti. "Drive in miesta v Karlovej Vsi aktuálne odkláňajú obyvateľov na iné odberové miesta," upozorňuje magistrát.


8.47 - K 8. hodine bolo funkčných 91 percent odberných miest. Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR o tom informovalo na sociálnej sieti."Prosíme ľudí, aby sledovali vývoj situácie a nechodili tam, kde sú odberové miesta preplnené. Máme čas dnes a zajtra, zvládneme to," dodal rezort zdravotníctva.

8.34 - BRATISLAVA - Testovanie na odberných miestach vo viacerých bratislavských mestských častiach zatiaľ nebolo spustené alebo je pozastavené. Dôvodom je nedostupnosť evidenčných hárkov alebo certifikátov.

8.03 - PRIEVIDZA a HANDLOVÁ - Napríklad v týchto dvoch mestách funguje iba 29 z 35 pôvodne avizovaných odberových miest.

7.52 - Niektoré odberové miesta neboli ráno otvorené. Minister Naď verí, že sa ich podarí otvoriť v priebehu dňa.

7.35 - BRATISLAVA - V súvislosti s viacerými mobilnými odbernými miestami sa v Bratislave začali tvoriť kolóny.


7.07 - KOŠICE - Ešte viac ľudí stoji pred odbernými miestami v Košiciach. Tam sa tvoria až niekoľko stometrové rady.

7.05 - BRATISLAVA - Aj na Mierovej ulici v Bratislave, kde sa ľudia testujú priamo z áut, stoja dlhé rady vozidiel.

6.45 - BRATISLAVA - Plánovaný začiatok testovanie je síce o siedmej ráno, no už v tejto chvíli stoja na jednom z odberovách miest pred bratislavským Istropolisom ľudia v dlhých radoch. Je ich tu asi 50, odhaduje redaktor Televíznych novín Martin Petro.

SLOVENSKO/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.