Premiér Matovič: Druhé kolo veľkého pretestovania určite bude, možno nie všade

Jaroslav Naď informuje o číslach za sobotu.
Jaroslav Naď informuje o číslach za sobotu. Zdroj: TASR

Včera bolo o testovanie väčší záujem ako dnes.

Vláda zverejnila definitívne čísla plošného testovania za sobotu: Otestovaných bolo 2 581 113 ľudí. Z nich bolo pozitívnych 25 850, teda jedno percento. Horšia situácia sa črtá v Žiline, Topoľčanoch, Ružomberku, Prešove.

Dianie z dnešného dňa môžete sledovať TU.

"Počet, ktorý som sa dozvedel v noci mi vyrazil dych," povedal premiér Igor Matovič. Výsledok považuje za dôkaz, že Slovensko je spoločenstvo zodpovedných ľudí. Poďakoval samosprávam, zdravotníkom, policajtom, vojakom či hasičom. "Som doslova dojatý," dodal premiér.

Dodal, že druhé kolo testovania určite bude, ale zrejme nie všade.

Premiér vyzval ľudí, ktorí boli pozitívne testostovaní, aby zavolali všetkým ľuďom, s ktorými boli v poslednej dobe v kontakte a aby boli opatrní.

Zároveň sa ospravedlnil ľuďom, ktorí na testy nešli z vlastnej vôle. "Prepáčte, že sme vás donútili ísť na test. Sloboda musí byť spojená zo zodpovednosťou voči ľuďom, ktorí oprávene chcú chrániť svoje životy a zdravie. Robíme to kvôli lekárom, zdravotným sestrám a aby nemocnice nekľakli na kolená a aby sme nezaviedli vojenskú medicínu," dodal Matovič.

PCR testy odhalili 2282 pozitívnych ľudí.

Vláda sa ešte bude musieť venovať výčitke Úradu pre ochranu osobných údajov. Úrad tvrdí, že nie je dostatočne upravené, kto môže kontrolovať certifikáty a teda aj osobné údaje, ktoré sú na nich vypísané.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti