Armáda zverejnila okresy s najvyšším pomerom pozitívnych ľudí

reklamaciapomnika_tvnoviny.mp4
Zdroj: TASR

Tí, ktorí ešte na testoch neboli, majú čas do 21.30 h.

Testovanie počas druhého dňa plošného testovania zabezpečujú tímy na 4782 odberných miestach, k dispozícii je teda 98 percent všetkých plánovaných odberných miest. O testovanie sa stará vyše 40.463 osôb. Na tlačovom brífingu to uviedol minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), ktorý zároveň oznámil regióny s najväčším podielom pozitívnych prípadov, týkajú sa hlavne severu SR.

Naď informoval, že počas soboty otestovali 2.581.113 ľudí, pozitívnych z nich bolo 25.850, teda približne jedno percento. "V prípade regionálnych porovnaní vyšli niektoré regióny, v ktorých je pozitivita nízka, sú aj také, kde je podiel pozitívne testovaných vyšší," povedal.

"Najväčšiu pozitivitu zaevidovali regionálne veliteľstvá operácie v Žiline, Topoľčanoch, Ružomberku a Prešove," povedal Naď.

Podľa informácií Ozbrojených síl (OS) SR na sociálnej sieti je najväčšia pozitivita v okresoch na hornej Nitre, Kysuciach, na severnom Spiši. Výraznejší podiel je celkovo na severe a severovýchode Slovenska, ale aj v regióne Žitného ostrova.

Naď spolu s ďalšími členmi vlády požiadal tých, ktorí sa ešte netestovali, aby tak počas nedele urobili. "Na testovacích miestach sa nečaká, prípadne len minimálne," upozornili.
Informoval tiež, že došlo k odcudzeniu menšieho počtu certifikátov, rovnako sa objavili inzeráty ponúkajúce odpredaj certifikátov s negatívnym výsledkom.

"Môžem zodpovedne povedať, že v tomto prípade budú padať v prípade vinníkov exemplárne tresty," vyhlásil Naď.

Dianie z nedeľného testovania môžete sledovať TU.

BRATISLAVA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti