Prvé dáta po víkende: Mestá zverejňujú počty otestovaných aj nakazených

Víkendové testovanie bolo úspešné.

Prvé mestá začali zverejňovať presné dáta z víkendového celoplošného testovania na COVID-19. Uvádzajú počty otestovaných ľudí aj počty nakazených. O tom, čo nás čaká najbližie týždne, rozhodne dnes vláda.

Nitra

V Nitre bolo počas soboty (31. 10.) a nedele (1. 11.) celkovo testovaných 44.219 ľudí. Výsledok testu bol pozitívny u 258 osôb.

Ako informovala radnica, testovalo sa aj na Orechovom dvore, kde mesto ubytováva neplatičov a neprispôsobivých občanov. „Otestovaných bolo všetkých 350 ľudí. Pozitívni boli traja, všetci členovia jednej rodiny," uviedol mestský úrad.

Počas víkendu bolo otestovaných aj všetkých 153 klientov Zariadenia pre seniorov na Zobore. Pozitívny výsledok mali piati, dvaja z nich sú bez príznakov.

„V útulku pre bezdomovcov a nocľahárni nemal pozitívny test nikto. Otestovali všetkých 54 ľudí," informoval magistrát.

Trenčín

V 50 odberových miestach v Trenčíne otestovali počas celoplošného víkendového testovania 32.868 ľudí, z nich 332 (1,01 percenta) bolo pozitívnych. Informovala o tom hovorkyňa Trenčína Erika Ságová.

Celoplošné testovanie: Pozrite si, ktoré okresy sú najviac infekčné

„V meste sme testovali aj klientov a zamestnancov oboch pobytových zariadení sociálnych služieb - Zariadenia pre seniorov na Lavičkovej ulici a Domu opatrovateľských služieb na Piaristickej ulici. Šlo o 307 testov, ich výsledky boli všetky negatívne," uviedla hovorkyňa.
Ako dodala, v Trenčíne testovali aj 61 ľudí bez domova, nikto z nich nemal pozitívny test.

Myjava

V meste Myjava otestovali počas víkendu (31. 10. - 1. 11.) v rámci akcie Spoločná zodpovednosť 8221 osôb, z ktorých malo pozitívny výsledok na nový koronavírus 58 ľudí, čo predstavuje 0,7 percenta testovaných. Informoval o tom Martin Kovanič z mestského úradu. V myjavskej nemocnici s poliklinikou vykonali spolu 1179 testov a nález ochorenia COVID-19 bol zistený u siedmich ľudí.

Počet otestovaných na deviatich odberových miestach počas soboty bol 6009, z toho 49 pozitívnych. V nedeľu sa na testovaní zúčastnilo 863 ľudí, z nich mali dvaja pozitívny výsledok. V Myjave sa otestovali aj obyvatelia z iných obcí a miest, ktorých bolo spolu 683.

Brezová pod Bradlom

V rámci celoplošného testovania obyvateľov počas víkendových dní v Brezovej pod Bradlom otestovali 3008 občanov, z toho 23 bolo pozitívnych na nový koronavírus, čo predstavuje 0,76 percenta. Informovalo o tom mesto na webovej stránke.

V sobotu a nedeľu (31. 10 - 1. 11.) bolo v meste k dispozícii šesť zdravotníckych tímov na štyroch odberných miestach. Dve boli v centre voľného času, jedno v dennom centre a jedno v hasičskej stanici.

V okrese Banská Štiavnica zachytili 33 pozitívnych prípadov

V okrese Banská Štiavnica odhalilo celoplošné testovanie obyvateľstva 33 pozitívnych osôb. Na operácii Spoločná zodpovednosť sa zúčastnilo 9846 ľudí. Na sociálnej sieti o tom informovalo mesto Banská Štiavnica. Najviac testov bolo vykonaných počas víkendu (31. 10. - 1. 11.) v samotnej Banskej Štiavnici, kde sa zúčastnilo 5468 ľudí. Okresné mesto eviduje aj najvyšší počet zachytených pozitívnych prípadov, celkovo za oba dni 22.

Mesto zdôraznilo dôležitosť stále platných epidemiologických nariadení a ľudí s pozitívnym výsledkom testu vyzvalo na dodržiavanie povinnej karantény. Na webovej stránke samospráva informovala, že vstup na mestský úrad bude povolený len osobám s negatívnym certifikátom.

Na videu si pozrite informácie o okresoch od premiéra Igora Matoviča.


BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Testovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.