V DSS v Kráľovciach je ďalšie ohnisko. Nakazení sú takmer všetci klienti, dvaja cez víkend zomreli

Ako sa vírus do domova dostal, nie je jasné.

Ďalšie ohnisko nákazy v domove sociálnych služieb. V Kráľovciach neďaleko Košíc sa koronavírusom nakazilo vyše 95 percent klientov. Zomreli tam už aj dvaja pozitívni pacienti.

Prvých pozitívnych klientov v tomto domove sociálnych služieb potvrdili minulý týždeň. Niekoľko z nich hospitalizovali. Celé zariadenie teraz znova pretestovali.

Zariadenie netestovali antigénovými, ale PCR testami. Ochorenie COVID-19 zistili u 53 klientov, iba dvaja ľudia boli negatívni. Riaditeľka zariadenia Monika Bérešová nám potvrdila, že majú veľmi vysoké premorenie a DSS je úplne zatvorené.

Navyše cez víkend zomreli dvaja pozitívni klienti. Jeden na COVID-19, druhý na srdcovo-cievne ochorenie. Ako sa vírus do domova dostal, nie je jasné, čo potvrdil aj predseda Košického samosprávneho kraj Rastislav Trnka s tým, že klientov pravidelne pretestovávali.

Pozitívni sú aj štyria zamestnanci, v prvej línii s chorými klientami je sedem ľudí, ktorí sa o nich starajú. „Plus obslužný personál, ktorý varí, perie, žehlí, čo treba. Viete, teraz sa dobre rozpráva, ale keď v noci dávali zábaly siedmim klientom, tak to naozaj nie je sranda,“ tvrdí Bérešová, veriac, že najhoršie majú za sebou.

V kraji funguje celkovo 13 zariadení sociálnych služieb. Koronavírus už potvrdili v desiatich z nich. Celkovo je tam pozitívnych viac ako 120 ľudí. Krízový štáb kraja rieši aj to, ako ďalej týchto ľudí pravidelne testovať.

Viac sa dozviete v reportáž Jozefa Demetera.

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.  

KRÁĽOVCE/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti