Voľby v USA zrejme dopomohli šíreniu koronavírusu. Hlásia rekordných vyše 100-tisíc nových prípadov

Katka názorne opisuje, čo sa jej snívalo
Zdroj: TASR/AP

Počet hospitalizovaných v nemocniciach v krajine po prvý raz za tri mesiace presiahol 50 000.

V Spojených štátoch za posledných 24 hodín pribudlo najmenej 102 591 prípadov infekcie novým typom koronavírusu, čo je najvyšší denný prírastok od začiatku pandémie. Ukázal to výpočet tlačovej agentúry Reuters. Predchádzajúci rekord 100 233 infikovaných oznámili 30. októbra. Dôvodom môžu byť voľby v USA a tiež protesty po celej krajine.

Najvyšší denný prírastok v stredu evidovalo celkovo deväť štátov USA: Colorado, Idaho, Indiana, Maine, Michigan, Minnesota, Rhode Island, Washington a Wisconsin.


Počet hospitalizovaných v nemocniciach v krajine po prvý raz za tri mesiace presiahol 50 000. Štrnásť amerických štátov má najvyšší počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 od začiatku pandémie.

Najviac postihnuté sú aktuálne štáty na americkom Stredozápade. V Illinois za uplynulých sedem dní potvrdili 48 579 prípadov nákazy, viac ako v ktoromkoľvek inom štáte. Texas, ktorý má dvakrát toľko obyvateľov, zaevidoval za rovnaké obdobie 47 932 prípadov. Kalifornia aj Florida hlásili zhruba 30 000 nových prípadov.

V krajine zaznamenali celkovo už viac ako 9,48 milióna prípadov infekcie a vyše 233 000 súvisiacich úmrtí.

V celkovom počte potvrdených prípadov nákazy koronavírusom sú Spojené štáty dlhodobo najviac postihnutou krajinou na svete.

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.