Rodička, ktorá spôsobila v Košiciach rozruch, sa vrátila do nemocnice. Vo všetkom zmenila postoj

Na telefóne už nemala advokátku.

Pacientka, ktorá si pred pôrodom odmietla nasadiť rúško a nechať sa otestovať na COVID-19, sa opäť ocitla v košickej nemocnici. Tentoraz sa však 19-ročná mamička bez akýchkoľvek problémov podrobila všetkým nemocničným nariadeniam.

„Pacientka, ktorá spôsobila prednedávnom rozruch pri prijatí na hospitalizáciu a následný pôrod, keďže odmietala dodržiavať hygienicko-epidemiologické nariadenia Úradu verejného zdravotníctva a UNLP Košice, sa tento týždeň podrobila menšiemu zdravotnému ošetreniu v rámci jednodňového zdravotného príjmu na našom gynekologicko-pôrodníckom oddelení," informovala Monika Krišková z komunikačného oddelenia UNLP.

V tomto prípade už nekomunikovala s advokátkou, ktorá kričala na nemocničný personál a klientke radila, aby nedodržiavala jeho pokyny.

„Pacientka mala po celý čas rúško a s písomným súhlasom si bez problémov nechala spraviť antigénový test, ktorého výsledok je potrebný na akúkoľvek hospitalizáciu v zdravotníckom zariadení. Zhodou okolností ju ošetrovala lekárka, ktorá sa stala obeťou nepríjemného ataku zo strany jej advokátky prostredníctvom mobilného telefónu," dodala Krišková.

BRATISLAVA/mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti