Miriam už pozná výsledok PCR testu po tom, čo jej vyšiel antigénový test pozitívne

Ak by sa potvrdila u ženy pozitivita, hrozila by jej pokuta 1 659 eur.

Pani Miriam (45), ktorá porušila počas prvého kola celoštátneho testovania karanténu, si môže vydýchnuť. Keď bola na odber v Kálnici, vyšiel jej pozitívny výsledok. Preto sa rozhodla ísť ešte raz do susednej obce, kde bol výsledok testu negatívny. Porušila tak karanténu a vystavila sa nekompromisnému postihu. Šťastnejšia však bola po utorkovom PCR teste.

Miriam nevedela, čo má robiť, keď si v obálke doma prečítala, že je pozitívna. Porušila karanténu a začali ju riešiť policajti. Nedalo jej to a v utorok (3. 11.) sa rozhodla pre PCR testy. Jeho výsledok, ktorý dostala SMS a mailom, bol negatívny.

Celá rodina, no najmä manželka pána Adriána Blatnického, si poriadne vydýchla. „Veľmi, lebo žena mala z toho už psychické traumy. Jednoducho nevedela, na čom sme, hlavne to, že stále na to myslela,“ povedal nám na kameru.

Zdroj: TASR

Riaditeľka trenčianskeho regionálneho ÚVZ Ľudmila Bučková konštatovala, že treba rešpektovať tento druh testu. Odôvodnila to tým, že tento test patrí vlastne z hľadiska diagnostiky covidového ochorenia a koronavírusu k TOP testom.

Ak by sa potvrdila u ženy pozitivita, hrozila by jej pokuta 1 659 eur a karanténa všetkých osôb v domácnosti. „Nevieme, čo máme robiť. Či máme zostať v karanténe, či budeme za to postihovaní. Dokázali sme, že sme nikoho neohrozili,“ tvrdí pán Blatnický.

Bučková zdôraznila, že 45-ročná žena nemusí byť v karanténe, lebo je negatívna. „Nakoniec pani asi dobre urobila v tomto, že si to išla potvrdiť, keď už porušila karanténu alebo tzv. karanténu v tomto prípade,“ vysvetlila.

Policajti z Nového Mesta nad Váhom daný priestupok odstúpili na regionálny úrad verejného zdravotníctva na prejednanie.

Negatívny výsledok PCR testu však regionálny úrad verejného zdravotníctva zohľadní a strašnej pokuty sa tak pani nemusí báť a zohľadnia všetky okolnosti.

Manželia Blatnickí napriek tejto skúsenosti na testy nezanevreli. Všetci ľudia, s ktorými boli v kontakte, pôjdu na druhé kolo plošného testovania.

Reportáž spracoval Michal Bujna.

Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.   

KÁLNICA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti