Denný počet nakazených v Česku mierne klesol

Hlásia 97 úmrtí.

V Českej republike potvrdili počas štvrtka 13.231 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a 97 súvisiacich úmrtí. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených v piatok ráno na webe českého ministerstva zdravotníctva.

V krajine evidujú 173.343 aktívnych prípadov a 214.272 osôb sa z ochorenia vyliečilo. Celkovo sa v ČR od začiatku pandémie nakazilo 391.945 ľudí a 4330 zomrelo v spojitosti s ochorením COVID-19. Hospitalizovaných je 8236 pacientov.

Poslanecká snemovňa českého parlamentu uplynulý piatok schválila predĺženie núdzového stavu o ďalšie tri týždne - do piatka 20. novembra. Núdzový stav bol v ČR pôvodne vyhlásený od 5. októbra do 3. novembra. Česká vláda ho chcela predĺžiť o 30 dní.

Vzhľadom na vývoj epidemiologickej situácie chcú v ČR štatistici na základe získaných dát odporučiť ministrovi zdravotníctva Janovi Blatnému, aby existujúce opatrenia v ČR platili ešte dva až tri týždne. V Poslaneckej snemovni Parlamentu ČR to vo štvrtok povedal riaditeľ Ústavu zdravotníckych informácií a štatistiky ČR (ÚZIS) Ladislav Dušek.


PRAHA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.