Dôležitá zmena! Na druhom kole sa napokon môžu zúčastniť aj ľudia, ktorí sa neotestovali v prvom

Testovanie v Pezinku.
Zdroj: TASR

Doteraz prichádzali od kompetentných protichodné informácie.

Úrad vlády dodatočne vyriešil, že druhého kola celoplošného testovania sa môžu zúčastniť aj ľudia, ktorí sa neotestovali v prvom. 

"Účasť na druhom kole testovania antigénovými testami spadá pod neodkladné vyšetrenie, a môžu sa ho preto zúčastniť aj občania bez certifikátu z 1. kola celoplošného testovania," napísal vo svojom stanovisku Úrad vlády SR. 

Doteraz to tak nebolo, aj keď politici tvrdili niečo iné. Problém tkvel v tom, že na aktuálny víkend síce platila výnimka, ale ľudia mohli zo zákazu vychádzania odísť len na PCR test, nie na antigénový štátny.

V tomto duchu vo štvrtok informovalo aj ministerstva zdravotníctva, ktoré explicitne uviedlo, že osoba, ktorá sa nezúčastnila na prvom kola testovania antigénovými testami, na druhé kolo ísť nesmie. Po pár hodinách túto informáciu rezort zo sociálnej siete stiahol, no bez dodatočného vysvetlenia.

"Ak sa ku vám v priebehu včerajška dostávali zmätočné odpovede na túto otázku, mrzí nás to a ospravedlňujeme sa. Od dnešného dňa by to malo byť jasné. Chceme, aby sa prišlo otestovať čo najviac ľudí v rámci vybraných okresov a na test teda môžete prísť bez ohľadu na to, či ste boli na prvom kole plošného testovania," ospravedlnilo sa v piatok ministerstvo zdravotníctva na sociálnej sieti.

Pre exaktné vysvetlenie. Druhého kola sa budú môcť zúčastniť aj ľudia, ktorí v prvom kole na teste vôbec neboli.


Celé vydanie Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.    

BRATISLAVA/mm

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Testovanie

Dôležité udalosti