Lekári poslali dievča (†5) s koronavírusom z nemocnice domov. O pár hodín neskôr zomrelo

O desať dní sa majú meniť pravidlá na hraniciach.
Zdroj: Facebook/Lastassija Tagan

Rodičov ubezpečovali, že všetko bude v poriadku.

Obrovskú bolesť momentálne prežívajú rodičia päťročnej Tagan Whiteovej z amerického mesta Tamarillo v štáte Texas. Ich milované dieťa totiž zomrelo na nový koronavírus len 15 hodín po tom, ako ho prepustili z nemocnice. Informuje Daily Mail.

Všetko sa začalo predošlý utorok (27.10.), keď rodičia spozorovali, že niečo nie je v poriadku. Tagan totiž dlho spala. Keď začala vracať, okamžite s ňou šli do nemocnice, aby zistili príčinu.

Nakoľko dieťa nejavilo žiadne príznaky ochorenia COVID-19, ako sú horúčka či kašeľ, rodičom ani vo sne nenapadlo, že sa nakazila. Napriek tomu jej spravili test, ktorý bol pozitívny.

Lekár ju mal podľa slov rodičov prepustiť domov s uistením, že všetko bude v poriadku. Matka Lastassija ju ešte v ten večer uložila spať. Keď sa zhruba o tretej nadránom zobudila, aby ju šla skontrolovať, zistila, že nereaguje a nedýcha.

Zdesení rodičia zavolali sanitku, ktorá ju ihneď odviezla do nemocnice, odkiaľ ju pustili domov. Napriek enormnej snahe personálu sa ju zachrániť nepodarilo. Nateraz nie je jasné, či dievča trpelo nejakými pridruženými zdravotnými problémami.

AMARILLO/rd

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Zdravie

Dôležité udalosti