Po voľbách v USA hlásia už tretí rekordný nárast nových prípadov koronavírusu

IMG_8596.MOV
Zdroj: TASR/AP

Spojené štáty sú v celkovom počte potvrdených prípadov i počte úmrtí najviac postihnutou krajinou na svete.

Spojené štáty zaznamenali už tretí deň po sebe dosiaľ najvyšší nárast počtu prípadov nákazy novým koronavírusom. V piatok v krajine potvrdili rekordných vyše 127 000 infikovaných, vyplýva z údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa.

V krajine okrem toho za posledných 24 hodín evidujú 1149 ďalších úmrtí, informovala agentúra AFP.

Podľa televízie CNN v USA naďalej stúpajú aj počty pacientov hospitalizovaných s ochorením Covid-19, čo vyvoláva obavy zdravotníckych expertov. V nemocniciach je aktuálne viac ako 54 000 ľudí, z nich 11 000 na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

Šírenia koronavírusu je v krajine na vzostupe už niekoľko týždňov. Najviac zasiahnutým regiónom je Stredozápad, počty novoinfikovaných sa však blížia v úrovniam z jari tohto roka aj na juhu, severovýchode a západe USA. A hoci počty úmrtí zďaleka nedosahujú vrchol z jari, piatok bol tiež štvrtým dňom po sebe, keď ich hlásili viac ako 1000, čo je úroveň naposledy zaznamenaná v septembri.

Spojené štáty sú v celkovom počte potvrdených prípadov nákazy koronavírusom i počte úmrtí dlhodobo najviac postihnutou krajinou na svete. Od začiatku pandémie v krajine potvrdili 9,7 milióna infekcií a viac ako 236 000 súvisiacich úmrtí.

WASHINGTON/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.