Situácia v Nemecku sa rapídne zhoršuje. Toľkoto nakazených nemali od vypuknutia pandémie

Ilustračná snímka.
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Nemecko hlási rekordných vyše 23 000 prípadov nákazy koronavírusom.

Nemecko hlásilo v sobotu najvyšší nárast počtu nových prípadov nákazy koronavírusom od začiatku pandémie. Za posledných 24 hodín v krajine testy potvrdili infekciu 23 399 ľuďom, vyplýva z údajov Inštitútu Roberta Kocha (RKI), o ktorých informovala agentúra DPA.

Deň predtým zdravotnícke úrady v Nemecku zaevidovali 21 506 novoinfikovaných, čo bolo v krajine po prvý raz viac ako 20 000 za deň. Rekordné denné nárasty v krajine zaznamenali aj počas troch predošlých sobôt - 31. októbra to bolo 19.059 nových prípadov, 24. októbra 14.714 a 17. októbra 7830 prípadov.

Počas piatka v Nemecku pribudlo aj 130 úmrtí súvisiacich s ochorením COVID-19, ktorých celkový počet stúpol na 11. 26. RKI od začiatku pandémie eviduje 642 488 potvrdených prípadov nákazy vírusom Sars-CoV-2. Približne 412 000 ľudí sa uzdravilo.

Inštitút tiež uviedol, že tzv. sedemdňové reprodukčné číslo - udávajúce, koľko ďalších osôb infikuje jeden nakazený - bolo v piatok večer na hodnote 0,99, keď deň predtým dosiahlo 0,93.

Nemecko zaviedlo do konca novembra čiastočné "uzavretie" krajiny s cieľom spomaliť prenos nákazy.

Spolkový minister zdravotníctva Jens Spahn v piatok varoval, že krajinu čakajú "ťažké časy", ak sa nepodarí zastaviť rastúcu krivku prípadov. „Situácia je vážna," upozornil vo vystúpení pred poslancami a poukázal na to, že počet pacientov s COVID-19 na jednotkách intenzívnej starostlivosti sa za desať dní zdvojnásobil.

Laboratória v Nemecku tiež varujú, že sa blížia k naplneniu svojich kapacít, a vyzývajú na prísnejšie kritériá toho, ktorí ľudia majú byť testovaní.

BERLÍN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nemecko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.