Opitému lekárovi hrozí stíhanie. Odbery v Rimavskej Sobote prišiel robiť s 1,88 promile

Muž nafúkal takmer dve promile.

Stery na odberovom mieste v Rimavskej Sobote mal vykonávať zdravotník pod vplyvom alkoholu, ktorému za tento čin hrozí trestné stíhanie. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici (KRPZ BB).

"Keď mi bral vzorku, tak normálne sa mu triasli ruky. Normálne som cítil, ako keby tam s ventilátorom krúžil v nose," opísal nám skúsenosť s opitým lekárom svedok. A nebol jediný, stažovali sa viacerí obyvatelia Rimavskej Soboty.

"Boli tam aj ľudí, ktorí čakali vonku a krvácalo im z nosa," opísal.

Tu už spozorovali, že čosi nesedí. Vojaci privolali policajtov.

„Na základe podozrenia, že jeden zo zdravotníkov môže byť pod vplyvom alkoholu, bola vykonaná dychová skúška, ktorá preukázala 1,88 promile alkoholu. Na základe tohto zistenia polícia začala okamžite konať," potvrdil hovorca KRPZ BB Mário Bóna.

Polícia na sociálnej sieti priblížila, že išlo o 54-ročného lekára z Rimavskej Soboty, ktorý sa týmto dopustil trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Do 35 minút bol tento zdravotník nahradený. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) sa občanom za komplikáciu ospravedlnil, no zároveň pripomenul, že za personálne obsadenie odberového miesta zodpovedá samospráva. Tá hovorí o indivduálnom zlyhaní, za ktoré ponesie zodpovednosť sám lekár.

"Samozrejme je nám to ľúto, čo sa stalo, ale bohužiaľ musím povedať otvorene, že každý je strojcom svojho života a každý je zodpovedný za seba," povedal primátor Jozef Šimko.

Ľudí, ktorí prešli rukami opitého zdravotníka, zavolali na testovanie ešte raz.


RIMAVSKÁ SOBOTA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rimavská Sobota

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.