Poľsko zavádza tvrdšie opatrenia, počet prípadov nákazy znova stúpol

Muž v Senici prišiel na odberové miesto s oslíkom.
Zdroj: TASR/AP

V sobotu vstúpili do platnosti ďalšie reštrikcie verejného života.

Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom sa v Poľsku od piatka zvýšil o rekordných 27 875 nových infekcií. Za posledných 24 hodín v krajine pribudlo tiež 349 súvisiacich úmrtí, oznámilo v sobotu dopoludnia poľské ministerstvo zdravotníctva. Informácie priniesli agentúry PAP a DPA.

Doterajší najvyšší denný nárast zaznamenalo Poľsko vo štvrtok s 27 143 novými prípadmi. Od začiatku pandémie v krajine s 38 miliónmi obyvateľov evidujú 521 640 potvrdených prípadov nákazy a 7636 súvisiacich úmrtí.

Od 24. októbra je celé Poľsko označené ako "červená zóna" a platia tam obnovené obmedzenia, ako napríklad vyučovanie online pre väčšinu žiakov a študentov a zatvorenie kaviarní aj reštaurácií.

V sobotu vstúpili do platnosti ďalšie reštrikcie verejného života, ktoré budú trvať najmenej do 29. novembra. Uzavreté sú všetky obchody v nákupných centrách s výnimkou potravín, drogérií či lekární, pričom menšie obchody musia obmedziť počet zákazníkov na jednu osobu na desať štvorcových metrov.

Dočasne sú uzavreté tiež kiná, divadlá a ďalšie kultúrne inštitúcie. Všetky školy prešli na dištančnú výučbu. Hotely môžu ubytovávať len obchodných cestujúcich.

Ministerstvo zdravotníctva v sobotňajšej aktualizácii údajov tiež uviedlo, že hospitalizovaných s potvrdenou nákazou je momentálne 20 249 pacientov, 441 832 ľudí je v karanténe a 52 655 osôb pod hygienicko-epidemiologickým dohľadom. Z ochorenia COVID-19 sa v Poľsku dosiaľ vyliečilo 200 510 ľudí.

VARŠAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Poľsko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.