V Tvrdošíne vykradli odberné miesto. Zlodej bral všetko, čo mu prišlo pod ruku

Odberné miesto v tvrdošínskej MŠ, ktorú vykradli.
Zdroj: Zuzana Gadušová

Odberové miesto opätovne otvorili o 13h.

Polícia v Tvrdošíne prijala v nedeľu ráno oznámenie o krádeži vlámaním do odberného miesta v priestoroch materskej škôlky na sídlisku Medvedzie, informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

"Z miesta boli odcudzené dezinfekčné prostriedky, ochranné pomôcky a testy na COVID-19. Po zdokumentovaní skutku bude odberné miesto opäť pripravené na testovanie," konkretizovala Balogová.

Zdroj: Zuzana Gadušová

Ako informoval na sociálnej sieti minister obrany Jaroslav Naď páchateľ vnikol cez zadný vchod, kde násilím prekonal plastové dvere. Zobral celkom  750 antigénových testov, 20 overalov, 20 respirátorov a 350 rukavíc. Certifikáty boli uložené v inej miestnosti a tak sa k nim nedostal.

Prečítajte si aj: Testovanie sledujeme ONLINE

V 45 okresoch v nedeľu pokračuje druhé kolo plošného testovania na nový koronavírus. Ide o tzv. červené okresy, kde počet ľudí s pozitívnym výsledkom testov dosiahol v minulotýždňovom prvom kole testovania hranicu 0,7 percenta.

Zlodej v Prievidzi dostal pokutu

Ako informovala médiá hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová na odberovom mieste v obchodnom centre v Prievidzi kradol 36-ročný muž. Zobral 50 metrový predlžovací kábel a tri plastové stoličky. "Policajti už onedlho odcudzené veci našli. Vzhľadom na to, že výška škody nenaplnila skutkovú podstatu trestného činu, prípad riešili ako spáchanie priestupku proti majetku, za čo dostal primeranú pokutu," napísala.


TVRDOŠÍN/TASR, zg

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Tvrdošín

Dôležité udalosti