Kritické okresy si po druhom kole testovania polepšili. Povedali, čo by teraz bolo najlepšie

Napríklad na Kysuciach už totiž za ďalšie testovanie nie sú.

Okresy, ktoré na tom boli po prvom testovaní s číslami najhoršie, si po víkende polepšili. Napríklad na Kysuciach už však za ďalšie testovanie nie sú. Pozornosť by sa vraj mala upriamiť najmä na kontroly na hraniciach.

Čadčiansky okres mal po prvom testovaní viac ako tri percentá pozitívnych. Podobne na tom bolo aj mesto Čadca.

Testovanie v obidvoch kolách odhalilo aj dvanásť pozitívnych zamestnancov mestského úradu. Ak by ho vraj minulý týždeň nezatvorili, situácia by bola podľa radnice oveľa horšia.

Zlé čísla mali po prvom kole v neďalekej Turzovke. Z piatich percent teraz klesli na jedno. Prvá skupina, ktorá bola najviac nakazená, sa momentálne nachádza v karanténe, teraz sa pravdepodobne podarilo zachytiť ďalšie ohniská nákazy.

Výrazne lepšie výsledky majú po tomto víkende aj v susednej obci Dlhá nad Kysucou, kde pred týždňom mali taktiež skoro päť percent pozitívnych.

Prihraničný okres by pred ďalším plošným testovaním uprednostnil niečo iné. „Minimálne by mali testovať na hraniciach. Nemá zmysel robiť plošné testovanie, keby sa nám tu prechádzali cez hranice ľudia, ktorí môžu nákazu šíriť,“ povedal Milan Gura, primátor Čadce.

Viac v reportáži Zuzany Holienčíkovej.

Celé vydanie pondelkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

ČADCA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme ZA

Dôležité udalosti