Antigénové testy už používajú aj na hranici s Ukrajinou. Mnohí cestujúci však majú výnimku

Teraz sa cestujúci do pár minút dozvedia, či sú pozitívni. V obidvoch prípadoch však môžu v ceste pokračovať.

Antigénovými testami začali v pondelok (9. 11.) ráno testovať aj na slovensko-ukrajinskom hraničnom priechode Vyšné Nemecké. Premávka je však plynulá, keďže mnohí cestujúci majú výnimku.

S testovaním mali začať o siedmej, spustili ho okolo deviatej. Za dve hodiny otestovali 11 ľudí. Testovanie realizujú v priestoroch, kde doposiaľ robili hraničné kontroly.

Teraz sa cestujúci do pár minút dozvedia, či sú pozitívni alebo negatívni. V obidvoch prípadoch však potom môžu v ceste pokračovať. Následne po prekročení nastupuje do karantény a najskôr do piatich dní sa musí podrobiť PCR testu.

Väčšina cestujúcich však hraničným priechodom prechádzala tak, že ukázala akési doklady a test vôbec nepodstúpila. Tvrdili, že cez naše územie iba prechádzajú a v takom prípade na test nemusia.

Do odvolania bude zatvorený hraničný priechod vo Veľkých Slemenciach. Peší sa na územie Slovenska dá prejsť iba vo Vyšnom Nemeckom. V Ubli prejdú len tranzitujúce vozidlá do 7,5 tony a cestujúci s udelenou úradnou výnimkou.

Viac v reportáži Vladimíra Bučka.

Celé vydanie pondelkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk

VYŠNÉ NEMECKÉ/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vyšné Nemecké

Dôležité udalosti