Mladá žena od vypuknutia pandémie schudla vyše 60 kíl. Vďaka tomu ľahko prekonala COVID-19

Vedci sa zhodujú v tom, že ľudia s nadváhou až obezitou majú väčšie problémy pri nakazení sa koronavírusom.

S príchodom pandémie koronavírusu zaviedli mnohé štáty takzvané lockdowny, pri ktorých veľa ľudí zostalo doma. Nemohli chodiť do práce, mali obmedzený pohyb a museli sa vzdať svojich záľub i športu. Prieskumy hovoria, že mnohí z nás pribrali vďaka týmto faktorom na váhe. Našli sa ale aj výnimky, ktoré využili tento čas na to, aby zmenili svoj život.

Príkladom je aj mladá Američanka Angelina Toppiová (24), ktorej sa podarilo za osem mesiacov schudnúť až 63 kilogramov. Z obéznych 145 kilogramov sa dostala na vytúženú váhu. Zmenila životný štýl, začala sa zdravo stravovať a cvičiť a kilogramy išli dole. Dnes tvrdí, že jej to možno zachránilo život. V októbri sa totiž nakazila koronavírusom.

Uverejnil používateľ Angelina Marie Toppi Utorok 3. novembra 2020

Angelina z Marylandu je presvedčená, že keby neschudla, mala by oveľa vážnejší priebeh ochorenia COVID-19. „Keby som bola taká veľká, ako pred tým, myslím si, že by boli moje symptómy oveľa horšie," prezradila pre Daily Mail. Našťastie sa vyliečila doma a jej priebeh bol mierny. Mnoho obéznych ľudí, ktorí sa koronavírusom nakazili, skončili v nemocnici, v najhoršom prípade zomreli.

„Stratila som čuch, mala som bolesti hlavy, cítila som sa veľmi unavená, ale celé to trvalo iba tri či štyri dni," prezradila. Už nikdy sa nechce vrátiť späť do starých koľají. Cvičí aj päťkrát do týždňa a od základov zmenila stravovacie návyky.

USA/jh

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti