Ako jeden z mála prežil pľúcnu ventiláciu. Zdravotníkom poslal úprimný ďakovný list

Kniha spomienok
Kniha spomienok Zdroj: TASR/AP

Liečba pomocou ventilácie v umelom spánku bola veľmi náročná.

V ťažkých časoch potešia každé slová vďaky. Pán Jozef sa dostal z pľúcnej ventilácie a zdravotníkom poslal ďakovný list. Lekárom a sestrám z Fakultnej nemocnice s poliklinikou F.D. Roosvelta Banská Bystrica napísal, že bol prekvapený, aký ťažký priebeh malo u neho ochorenie COVID-19. Bol vraj aktívnym športovcom, zdravo sa stravoval a aj tak skončil na pľúcnej ventilácii.

Jeho manželka ostala doma vystrašená s dvomi synmi. Lekárom odkázal úprimné slová vďaky:

"V mojom a vlastne v našom rodinnom nešťastí sme mali veľké šťastie, že som sa dostal do Vašich dobrých a zodpovedných rúk. Liečba pomocou pľúcnej ventilácie v umelom spánku bola náročná, ale vzhľadom na okolnosti veľmi užitočná. To hovorím ako rekonvalescent v domácej liečbe, ktorý dnes opäť znovu dýcha, chodí a naháňa stratené kilogramy a to všetko dva týždne po opustení Vášho oddelenia.

Čas rýchlo beží, náš život v rodine sa znovu vracia pomaly do normálu. Ja spolu s mojou rodinou však cítime ešte jeden dlh voči ľuďom, ktorí nám v ťažkom čase pomohli, a síce prejaviť vďaku, keďže sme to nestihli osobne.

Tými ľuďmi ste vy, lekári a sestry, ktorí ste sa s veľkou odbornosťou, starostlivosťou, empatiou a úsmevom starali nielen o mňa pacienta, ale taktiež ste trpezlivo odovzdávali informácie a hlavne pokoj mojej manželke Veronike.

ZA TO VÁM CHCEME VEĽMI POĎAKOVAŤ !

Ostanete v našich mysliach ako niekto, kto nám veľmi pomohol a kto nám ukázal príklad správania sa a starostlivosti o ľudí v núdzi a v chorobe, pričom sami dennodenne riskujete možnosť nákazy Covid-om."

Jozef poprial zdravotníkom veľa zdravia a úspechov v podobe vyliečených pacientov. List zverejnilo Ministerstvo zdravotníctva na svojom Facebooku.

Prognózy pacientov na ventilácii pritom nie sú dobré. Na pľúcnej ventilácii je momentálne v slovenských nemocniciach napojených 118 pacientov.

Prečítajte si tiež:

BANSKÁ BYSTRICA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.