Vláda o nočnom zákaze vychádzania nerokovala. Obmedzenia v noci má pripraviť hlavný hygienik

vlcsnap-2020-11-11-15h03m04s657.png
https://videoarchiv.markiza.sk/video/susedia/bonus/6979-pokazene-klapky-z-3-epizody-8-serie-susedov Zdroj: TASR - Pavel Neubauer

Potvrdil to premiér Igor Matovič po rokovaní svojho kabinetu.

Na dnešnom rokovaní vláda rozhodla, že núdzový stav napokon predĺži. Naopak, o nočnom zákaze vychádzania nerozhodovala, potvrdil premiér Igor Matovič (OĽaNO).

Predseda vlády uviedol, že s cieľom zamedziť nočnému stretávaniu sa, a tak znížiť riziko šírenia koronavírusu, majú prijať uznesenie, ktoré pripraví hlavný hygienik Ján Mikas. Ako bude znieť, nedefinoval.


Čo sa týka uvoľňovania opatrení, zopakoval, že až keď klesne počet nových pozitívnych prípadov pod 500 denne, bude možné diskutovať o otváraní prevádzok vrátane reštaurácií, kín či divadiel.

So zástupcami dotknutých odvetví sa Matovič stretol v utorok (10.11.). Informoval o tom, že komunity, ktoré majú záujem o otvorenie svojich prevádzok, by mali zabezpečiť testovanie antignovými testami.

Štát by v takomto prípade poskytol materiálne vybavenie a zástupcov vojska či polície. Zástupcovia škôl, reštaurácií, hotelov či fitness centier by sa mali s premiérom stretnúť znova vo štvrtok (12.11.) a v piatok má Matovič oznámiť konečné rozhodnutie. Viac sa téme venovali TU.

Podnikatelia v gastrobiznise, združení v iniciatíve Pomoc pre gastro, sa podľa vlastných slov zatiaľ nevedia vyjadriť k realizovateľnosti tohto komunitného testovania.

"Zatiaľ sú to len návrhy. Je to pre nás všetkých nová informácia. Nateraz nevieme jednoznačne povedať, či by bolo a v akých prevádzkach realizovateľné. Či by na to podniky mali personálne aj finančné kapacity," spresnila Magdaléna Koreny, hovorkyňa iniciatívy.

Proti tomuto nápadu sa postavil minister hospodárstva Richard Sulík. Viac sa dočítate TU.

Prečítajte si aj: Matovič sa obul do šéfky zdravotníckeho výboru Bittó Cigánikovej: Je ťažkou lobistkou Penty

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti