Počet obetí prudko stúpol. Prečítajte si, kde pacienti prehrali boj s nákazou

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR/AP

Ochoreniu COVID-19 podľahli ďalšie desiatky pacientov.

Počas stredy pribudlo na Slovensku takmer 2 600 nových prípadov nákazy koronavírusom. Aj keď včerajšok nepriniesol najvyšší denný prírastok nakazených, bol dňom, kedy sme evidovali najviac obetí ochorenia COVID-19 od samého začiatku pandémie, a to 50.

Ministersvo zdravotníctva priblížilo vek obetí aj nemocnice, v ktorých nákaze podľahli. Najmladšou obeťou bol 51-ročný muž, ktorý zomrel v levickej nemocnici, kde skonala aj 61-ročná žena.

Najviac obetí hlási Univerzitná Nemocnica Martin, kde zomrela pacientka vo veku 72 rokov a pacienti vo veku 59, 73, 78, 79, 84 a 85 rokov.

V prešovskej nemocnici s poliklinikou podľahli ochoreniu ženy vo veku 72, 78 a 81 rokov a muži vo veku 57, 72 a 96 rokov.

Štyri úmrtia spojené s koronavírusom evoduje nemocnica v Humennom. Ide o pacientky vo veku 63, 79, 80 a 87 rokov.

V Ľubovninaskej nemocnici zomrela žena vo veku 89 rokov a pacienti vo veku 72, 82 a 89 rokov.

Vo Fakultnej nemocnici Nitra evidujú úmrtia 70-ročného, 74-ročného a 85-ročného pacienta. V nitrianskej Nemocnici Zobor podľahli nákaze 71-ročný a 90-ročný muž.

V Nemocnici Komárno podľahli nákaze ženy vo veku 77 a 78 rokov. Dve úmrtia zaznamenala aj nemocnica v Dunajskej Strede, ide o 66-ročného pacienta a 71-ročnú pacientku.

V nemocnici v Partizánskom podľahli ochoreniu 88-ročný muž a 84-ročná žena. V Rimavskej Sobote ženy vo veku 82 a 85 rokov. V nemocnici v Bradejove evidujú úmrtia 81-ročnej pacientky a 70-ročného pacienta.

V nemocnici v Lučenci zomrela 73-ročná pacientka, v nemocnici v Nových Zámkoch 60-ročná pacientka, v nemocnici v Skalici skonal 87-ročný pacient. Ochoreniu podľahla aj 72-ročná pacientka v nemocnici v Považskej Bystrici.

Vo veku 81 rokov zomreli pacientka v nemocnici v Michalovciach a pacient v nemocnici v Trstenej. Vo veku 84 rokov hospitalizovaná pacientka v Partizánskom a o 20 rokov mladšia pacientka v Ružomberku.

V žilinskej nemocnici s poliklinikou podľahol nákaze 75-ročný muž, v nemocnici v Snine 76-ročný pacient. Vo Vranove nad Topľou evidovali úmrtie 87-ročnej pacientky.

Ďalšiu obeť má aj domov sociálnych služieb, a to v Sabinove, kde na pľúcnu formu ochorenia COVID-19 zomrel 84-ročný klient.

Minister zdravotníctva Marek Krajčí informoval, že okrem týchto 50 pacientov, zomreli ďalší 9 ľudia, ktorým bol diagnostikovaný COVID a mali aj iné závažné ochorenia. Napriek tomu minister povedal, že situácia na Slovensku sa rapídne zlepšila.

Vyhlásil tiež, že nárast úmrtí očakávali. "Dnešné čísla nakazených sa v počtoch úmrtí prejavia asi za mesiac. To znamená, že tých 50 úmrtí je zhruba stav pred mesiacom. Žiaľ, sme to očakávali, preto sme prikročili k opatreniam, preto sa realizoval tak rýchlo projekt celoplošného testovania, lebo sme vedeli, že situácia bude každým týždňom kritickejšia," skonštatoval.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.