Podľa patológa bude v najbližších dňoch pribúdať 30 až 40 mŕtvych na COVID-19

1211_screen_c.jpg
Zdroj: Reprofoto: tvnoviny.sk

Za stredu pribudol rekordný počet obetí.

Počet potvrdených úmrtí na COVID-19 narástol od stredy rekordne, o 50 ľudí. Neznamená to však, že zomreli v ten deň. Oznamujú sa až potvrdené prípady, čo nejaký čas trvá.

Aktuálne na potvrdenie, či bola príčinou úmrtia pľúcna forma tohto ochorenia, alebo niečo iné, čaká 58 prípadov. Počty oficiálnych obetí koronavírusu tak budú najbližšie týždne ešte narastať.

Aktuálne má potvrdený koronavírus takmer 57-tisíc ľudí. Podiel pozitívne testovaných však posledné dni klesal.

Pred týždňom ministerstvo zdravotníctva hovorilo o znížení z 19 na 13 percent. Dnešné štatistiky však opäť poskočili. Z celkového počtu testovaných mal potvrdené ochorenie každý piaty človek.

Do vývoja pandémie môže vstúpiť ešte ďalší moment, a síce fakt, že sme sa viac rozhýbali. Rezort zdravotníctva na sociálnych sieťach upozornil, že mobilita ľudí opäť vzrástla.

Desaťtisícom ľudí sa totiž skončila povinná karanténa po pozitívnom výsledku z antigénového testovania, a tak sa opäť začali voľne pohybovať.

Reprodukčné číslo vírusu sa však podľa ministra zdravotníctva znížilo pod jednotku. Napríklad Česi ho majú na úrovni 0,8 a postupne začnú uvoľňovať opatrenia.

Marek Krajčí vo štvrtok povedal, že aj u nás sa to zlepšuje. Situácia je podľa neho taká dobrá, že do Vianoc už prísne opatrenia nebudú potrebné.

Viac v reportáži Zuzany Javorovej.

Celé vydanie štvrtkových Televíznych novín nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme úmrtia

Dôležité udalosti