Šírenie koronavírusu v Česku sa spomaľuje

Česko.
Zdroj: TASR

Za štvrtok zaznamenali 7874 nových prípadov nákazy.

V Českej republike zaznamenali za štvrtok 7874 nových prípadov nákazy koronavírusom SARS-CoV-2 a prinajmenšom 91 súvisiacich úmrtí. Vyplýva to z najnovších údajov zverejnených v piatok nadránom na webe českého ministerstva zdravotníctva.

Od začiatku pandémie tak v ČR celkovo zaznamenali už 446.675 potvrdených prípadov nákazy a 5755 súvisiacich úmrtí. Z ochorenia COVID-19 sa tam dosiaľ vyliečilo 300.719 pacientov. V súčasnosti je v ČR 140.201 aktívnych prípadov nákazy, z čoho je 7564 osôb hospitalizovaných.

Šírenie infekcie v ČR sa v ostatnom čase zrejme spomaľuje, uviedol a ohľadom na čiastkovú bilanciu i v porovnaní s údajmi z minulého týždňa ešte vo štvrtok večer portál Novinky.cz.

Český minister zdravotníctva Jan Blatný vo štvrtok v Poslaneckej snemovni parlamentu avizoval, že v pondelok navrhne vláde, aby parlament požiadala o predĺženie núdzového stavu o 30 dní. Núdzový stav aktuálne platí do 20. novembra, pričom jeho predĺženie musia schváliť poslanci.

Bez núdzového stavu by vláda nemohla obmedzovať napríklad zhromažďovanie osôb. Blatný v tejto súvislosti varoval, že ak by išlo iba o odporúčania, ktorých dodržiavanie by bolo dobrovoľné, ich účinnosť by významne klesla a o dva či tri týždne by mohol v krajine nastať zásadný zlom k horšiemu.

PRAHA/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Česko

Dôležité udalosti