Premiér: Ak chceme dopriať deťom školu a reštauráciám fungovanie, máme len dve možnosti

Ilustračná snímka
Ilustračná snímka Zdroj: TASR

Igor Matovič tiež zopakoval, že domáca úloha pre Richarda Sulíka stále platí.

Premiér Igor Matovič (OĽaNO) zosumarizoval niekoľko východísk, na základe ktorých sa Slovensko musí rozhodnúť, ako zvoliť postup do najbližších mesiacov v boji proti šíreniu koronavírusu. Uviedol to na sociálnej sieti a zdôraznil, že vírus nezoslabol.

Pripomenul, že ak chceme prežiť zimu s minimálnymi ujmami a dopriať deťom školu či reštauráciám normálne fungovanie, na výber existujú len dve možnosti. "Zraziť počet denných pozitívnych silným lockdownom, alebo ďalším masívnym testovaním. Prípadne ich kombináciou," napísal predseda vlády.

Dodal tiež, že ak ktokoľvek tvrdí, že "môžeme heknúť pravidlá Konzícia odborníkov, nebude si ich všímať a otvoríme napr. školy, tak len blúzni".

"Spôsobilo by to nekontrolovaný nárast nových prípadov tak, že nakoniec by sme boli radi, že ideme do Vianoc s 5-tisíc prípadmi denne," tvrdí.

Premiér tiež pripomenul domácu úlohu, ktorú cez týždeň zadal ministrovi hospiodárstva a šéfovi SaS Richardovi Sulíkovi.

"Do nedele čakám na splnenie domácej úlohy kolegom Sulíkom - t.j. ako splniť podmienky Konzília odborníkov z bodu 11 k 30. novembru a môcť tak otvoriť školy a reštaurácie. To bol môj cieľ s Komunitným testovaním, ktorý kolega vyhlásil cez status z dovolenky za hlúposť. Nevadí, on je taký. Nechám sa poučiť ... a naozaj nedočkavo čakám na jeho alternatívny plán, ako do bodky splniť požiadavky odborníkov a všetko otvoriť bez masívneho testovani a lockdownu," dodal.

PRE HĹBAVEJŠIE DUŠE Ak patríte medzi tých, ktorí sa v tejto dobe radia medzi tie pár milióny slovenských špičkových...

Uverejnil používateľ Igor Matovic Sobota 14. novembra 2020
BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti