USA presiahli 11 miliónov potvrdených prípadov nákazy koronavírusom

Donald Trump.
Zdroj: TASR/Dan Gleiter/The Patriot-News via AP

Ochorenie COVID-19 sa v súčasnosti v Spojených štátoch šíri najrýchlejšie od začiatku pandémie.

Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom v Spojených štátoch prekročil v nedeľu 11 miliónov. Vyplýva to z údajov baltimorskej Univerzity Johnsa Hopkinsa, informovali agentúry DPA a AP.

Hranicu desiatich miliónov infikovaných presiahli USA šesť dní predtým - v pondelok 9. novembra. Prvý prípad nákazy zaznamenali v krajine pred 300 dňami, 20. januára, v štáte Washington.

Ochorenie COVID-19 sa v súčasnosti v Spojených štátoch šíri najrýchlejšie od začiatku pandémie, píše AP. Stúpajú aj počty obetí, aj keď tie nedosahujú maximá z jari tohto roka. Sedemdňový kĺzavý priemer dosiahol v sobotu vyše 1080 úmrtí za deň, čo je viac ako 30-percentný nárast oproti situácii spred dvoch týždňov.

USA sú najviac zasiahnutou krajinou sveta, pokiaľ ide o počty nakazených novým koronavírusom i súvisiacich obetí. Krajina dosiaľ eviduje viac než 246.000 úmrtí v dôsledku COVID-19.

Celosvetovo hlásili príslušné úrady vyše 54 miliónov potvrdených prípadov nákazy koronavírusom a viac ako 1,3 milióna úmrtí. V Spojených štátoch žijú približne štyri percentá svetovej populácie, krajina však eviduje asi pätinu všetkých oznámených prípadov infekcie.

BALTIMORE/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme USA

Dôležité udalosti