Ministrovi prišiel pomôcť aj Krčméry. Upozornil, že po protestoch môže počet chorých prudko rásť

Ak sa podľa profesora stretne veľa ľudí a navyše bez rúšok, je to nebezpečné.

Minister vnútra Roman Mikulec (OĽaNO) v pondelok verejne vyzval ľudí, aby zvážili svoju účasť na avizovaných protestov, ktoré sú naplánované na utorok 17. novembra v Bratislave.

Po boku ministra stál na tlačovej konferencii aj profesor Vladimír Krčméry. Ten rovnako upozornil, že počas týchto zhromaždení hrozí vyššie riziko šírenia nákazy.

Infektológ tiež pripomína, že ak sa na protesty vyberie veľký počet ľudí, zvýši sa tak mobilita, čo môže byť nebezpečné. Ak navyše niektorí účastníci zhromaždení nebudú mať na tvári rúška, infekcia môže ohroziť viac osôb.

Profesor Krčméry rozumie, že mnohí s opatreniami nesúhlasia a chcú to vyjadriť aj verejne. Vyzýva však, aby si prejavy nespokojnosti odložili na neskôr. „Aj v niektorých rodinách platí, že piatok je deň hádok. Ak sa blízki pohádajú v pondelok, dohodnú sa, že si to vydiskutujú až potom," povedal.

Podľa infektológa môžu tieto protesty výrazne zhoršiť čísla infikovaných najmä v hlavnom meste, no aj v ďalších oblastiach, kam sa z Bratislavy budú ľudia vracať domov.

Prečítajte si tiež:

Téme sa venoval Viktor Serebryakov:


Celé dnešné Televízne noviny nájdete na markizaplus.sk.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Covid-19

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.