Do Vianoc chcem znížiť denný limit pozitívnych testov na 500, vyhlásil Matovič

Reflex - v stredu, 18. novembra, o 17.25!
Zdroj: TASR

Súčasne by nemalo byť hospitalizovaných viac ako 1000 ľudí.

Aby sa deti mohli vrátiť po sviatku Troch kráľov do škôl v čo najväčšom počte okresov, pred Vianocami by sa mal denný limit pozitívnych prípadov na COVID-19 dostať na maximálny počet 500

Súčasne v nemocniciach by nemalo byť hospitalizovaných viac ako 1000 ľudí s ochorením či podozrením na ochorenie COVID-19. Rovnako na pľúcnu ventiláciu musí byť napojených najviac 100 ľudí. Po rokovaní ústredného krízového štábu to uviedol predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO).

Upozornil, že prípadné regionálne uvoľňovanie opatrení vrátane otvárania škôl sa neudeje skôr, než celoslovenský denný limit nových prípadov nebude prevyšovať 750 a počet hospitalizovaných s ochorením či podozrením na ochorenie COVID-19 bude maximálne 2000.

Matovič zdôraznil, že čo najskorší návrat detí do škôl je hlavným cieľom pri prijímaní opatrení týkajúcich sa boja proti šíreniu nového koronavírusu. "Máme ambiciózny plán, rozhodli sme sa, že vytrváme v čo najaktívnejšom boji proti šíreniu nákazy," zdôraznil premiér. Avizoval, že najefektívnejším nástrojom v tejto snahe by malo byť naďalej masívne testovanie, prioritne zamerané na najviac infikované regióny a lokality.

Doterajšie výsledky, ktoré prinieslo plošné testovanie v rámci operácie Spoločná zodpovednosť, ocenil aj minister zdravotníctva SR Marek Krajčí (OĽaNO). "Krivka sa zlomila, no pri absencii ďalších zmysluplných opatrení, či ich nedodržiavaní, môže nastať regres a opätovný nárast prípadov," zdôraznil Krajčí. K nepoľaveniu v osobnej zodpovednosti vyzval aj hlavný hygienik Ján Mikas.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk, TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti