V Tokiu zaznamenali rekordný nárast prípadov ochorenia COVID-19

Krajina pri tom rokuje o bezpečnom usporiadaní budúcoročnej letnej olympiády.

V Tokiu v stredu zaznamenali takmer 500 nových prípadov ochorenia COVID-19, čo v hlavnom meste Japonska predstavuje najvyšší denný počet prípadov od začiatku pandémie. Nárast prípadov hlási celé Japonsko. Krajina zároveň rokuje o bezpečnom usporiadaní budúcoročnej letnej olympiády, ktorá sa uskutoční v Tokiu, uviedla agentúra AP.

Tokijská metropolitná vláda uviedla, že pribudlo 493 nových prípadov koronavírusu, čo prekonalo 472 zaznamenaných prípadov z 1. augusta, počas vrcholu prvej vlny pandémie koronavírusu v Japonsku.

Rekordný počet nakazených zaznamenali v období, keď predseda Medzinárodného olympijského výboru Thomas Bach rokoval s tokijskými predstaviteľmi pre olympijské hry o bezpečnom usporiadaní letnej olympiády, ktorú sa pre pandémiu koronavírusu rozhodli preložiť na júl budúceho roka.

Japonsko v uplynulých týždňoch zaznamenalo plynulý nárast prípadov ochorenia COVID-19. Odborníci vyzývajú na zavedenie preventívnych opatrení.

Japonský premiér Jošihide Suga tento týždeň vyzval obyvateľov, aby sa pred vírusom chránili nosením rúšok a dbali na umývanie rúk. Suga zároveň vyhlásil, že si situácia v krajine nevyžaduje núdzový stav.

Japonsko naposledy zaviedlo núdzový stav v apríli a máji, obyvatelia vtedy nesmeli opúšťať svoje domovy a zavreté boli aj podniky. Vďaka týmto opatreniam Japonsko zabránilo tomu, aby bola epidémia taká rozsiahla ako v Európe a Spojených štátoch.

Odborníci tvrdia, že nosenie rúšok a ďalšie prijaté opatrenia v kombinácii s japonskou kultúrou, v ktorej nie sú dotyky a bozky častými javmi, mohli byť odpoveďou na to, prečo krajina zaznamenala tak málo prípadov nákazy.

Podľa údajov tamojšieho ministerstva zdravotníctva Japonsko od začiatku pandémie zaznamenalo 120 815 prípadov ochorenia COVID-19, v súvislosti s ktorým nákaze podľahlo 1913 osôb.

TOKIO/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Koronavírus

Dôležité udalosti