New York opäť zatvára školy

Počet pozitívne testovaných je v súčasnosti vyšší ako tri percentá.

Mesto New York v snahe zastaviť ďalšie šírenie nového koronavírusu opäť zatvára verejné školy. S odvolaním sa na vyhlásenie newyorského starostu Billa de Blasia o tom v stredu informovala agentúra AP. Prezenčnú výučbu v tamojších školách pozastavia od štvrtka.

Miestne úrady už od leta avizovali, že školy sa zatvoria v prípade, ak počas sedemdňového obdobia podiel ľudí pozitívne testovaných na prítomnosť nového koronavírusu dosiahne v celom meste tri percentá. Keďže sa podiel pozitívne testovaných minulý týždeň priblížil k trojpercentnej hranici, Blasio rodičov žiakov informoval, aby sa pripravili na prípadné uzavretie škôl.

Podľa Blasia je už počet pozitívne testovaných v súčasnosti vyšší ako tri percentá. Výučba tak bude pre vyše milión žiakov a študentov prebiehať výhradne v online režime. Na konci októbra navštevovalo školy iba približne 25 percent študentov, čo bolo oveľa menej, než úrady pôvodne očakávali.

Ochorenie COVID-19 sa v súčasnosti v Spojených štátoch šíri najrýchlejšie od začiatku pandémie. USA sú najviac zasiahnutou krajinou sveta, pokiaľ ide o počty nakazených novým koronavírusom i súvisiacich obetí. Krajina podľa údajov Univerzity Johnsa Hopkinsa dosiaľ eviduje takmer 250.000 úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. Počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom v Spojených štátoch prekročil v nedeľu 11 miliónov.

NEW YORK/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme New york

Dôležité udalosti